Apdovanojimuose, vykusiuose šv. Elžbietos bažnyčioje Berlyne, tęsdama Tado Kazakevičiaus serijos pristatymą Karin Rehn-Kaufmann sakė, kad Lietuva jai yra labai ypatinga, nes Baltijos kelias buvo svarbus ir neįtikėtinai gražus įvykis.

Renginio Berlyne metu buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai ir išsamiai pristatyta pačio Oskaro Barnacko, sukūrusio pirmą Leica prototipą, istorija. Konkurso nugalėtojų paroda eksponuojama Naujoje Fotografijos mokykloje Berlyne (The Neue Schule für Fotografie). Šios mokyklos misija yra suteikti studentams žinių, įžvalgų ir įgūdžių tiek kuriant meninę fotografiją, tiek dokumentinę ar mados fotografiją bei sėkmingai dirbti skaimenine ar analogine technika.

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ tapo vienu iš 12 „Leica Oskar Barnack Award“ finalistų, kuriais tapti pretendavo net 2300 fotografų iš 99 pasaulio šalių. Tai – vienas iš fotografijos pasaulyje išskirtinai vertinamų, prestižinių konkursų, kurio finalistų darbai įvertinami už puikius profesinius gebėjimus ir talentą, kurių dėka autoriai geriausiai užfiksavo ir išreiškė žmogaus bei jį supančios aplinkos santykius 10-12 fotografijų serija, kūrybingu, novatorišku ir šiuolaikiniu vizualiniu stiliumi. Konkurso nugalėtoju tapo amerikiečių fotografas Mustafahas Abdulazizas, sukūręs ilgalaikį projektą vandens tema. Šis projektas kalba apie tai, ką vanduo reiškia žmonėms skirtinguose žemynuose ir kaip jie susidoroja su šiuo išgyvenimui būtinu šaltiniu.

2020 metais Lietuvos spaudos fotografų klubas išleis šio ciklo fotografijų albumą, kuriam įvadinius žodžius rašo Larsas Boeringas ir Karen McQuaid (vyriausioji kuratorė „The Photographers' Gallery“, Londonas). Tais pačiai metais Lietuvos nacionaliniame muziejuje bus surengta ir paroda, kurioje numatoma eksponuoti ne tik fotografijas, tačiau ir kai kurių herojų tekstų citatas, kelionėje rastus artefaktus (knygas, apleistų namų langines, įvairius pakeliui rastus objektus ir pan.), o gal net ir kelionės priemonę – kelionei naudotą mopedą.

Fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ jau ne pirmą kartą įvertinamas tarptautiniu mastu. 2019 metų pradžioje Tado Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus“ buvo pristatyta ir prestižinio „British Journal of Photography“ fotografijos žurnalo spausdintoje versijoje, kuris Jungtinėje Karalystėje leidžiamas dar nuo 1854 metų. 2017 metais jis buvo tarp „LensCulture Exposure Awards“ ir „International Photography Awards“ finalistų, o atskiri šio ciklo kadrai buvo atrinkti ir į „Sony World Photography Awards 2017“, bei tais pačiais metais eksponuoti prestižinėje „The Royal Photographic Society International Photography Exhibition 160“ parodoje. 2018 metų pradžioje „Tai, ko nebebus“ buvo atrinktas kaip vienas iš 10-ties finalistų „ZEISS Photography Awards“ apdovanojimuose.

Lietuvoje ši serija buvo tarp finalistų tarptautiniame „Vilniaus Fotografijos Ratas 2017“ festivalyje, kur atkreipė ir festivalio kvietimu besilankiusio Larso Boeringo (vykdantysis „World Press Photo“ direktorius) asmeninį dėmesį, 2018 metų konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“ serija pelnė „Auksinį kadrą“ temoje „Fotopasakojimas / reportažas“, viena serijos fotografija buvo apdovanota „Kolegų prizu“. 2018 metų rugsėjo mėnesį šis fotografinis ciklas buvo eksponuojamas Bovė mieste, Prancūzijoje vykstančio „Photaumnales“ festivalio metu, nemažas rinkinys 2017 kovą buvo eksponuotas ir Košice mieste, Slovakijoje, „FotoFest Košice“ festivalyje.

Šis fotografijų ciklas buvo kuriamas nuo 2014 metų iki 2018 metų. Apkeliauta jau daugiau nei 7000 kilometrų mopedu Lietuvos keliais ir vieškeliais ieškant įsimintinų ir „kalbančių“ kadrų: portretų, gamtovaizdžių, objektų.

2017 metų Nidos fotografijos seminaro metu Antanas Sutkus šį ciklą auditorijai įvardino kaip vieną iš Lietuvos humanistinės fotografijos mokyklos temos tąsą atspindinčių šiuolaikinių darbų. 2017 metų pabaigoje Tadui Kazakevičiui už darbą prie šio fotografinio ciklo buvo paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, o dar 2014 metais Lietuvos kultūros taryba šio ciklo tąsai buvo skyrusi 10 mėnesių autorinę stipendiją.

„Leica Oskar Barnack Award“ apdovanojimai pradėti rengti 1979 metais Oskaro Barnacko, kuris sukūrė pirmąjį Leica fotoaparato modelį, gimimo dienos šimtojo jubiliejaus proga. Iki 1992 metų šis konkursas vyko kartu su World Press Photo apdovanojimais. Šį apdovanojimą yra gavę tokie fotografai kaip Sebastião Salgado, David C. Turnley, Chris Steele-Perkins, Eugene Richards ir daugelis kitų.

2019 metų apdovanojimų komisijoje dalyvavo Karin Rehn-Kaufmann, „Leica Galleries International“ meno vadovė ir pagrindinė atstovė, Max Pinckers, 2018 metų šių apdovanojimų laimėtojas, Milena Carstens, ZEITmagazin fotografijų vadovė, Enrico Stefanelli, „Photolux“ festivalio vadovas ir vienas garsiausių pasaulio kelionių fotografų Steve McCurry.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją