Pabaiga… Pradžia
Pirmadienį (birželio 5 d.), Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje bus atidaryta dailininko P. Kostino paveikslų paroda simboliniu pavadinimu – „Pabaiga… Pradžia“.
Skelbti pasauliui žinią apie vykstantį žiaurų karą Ukrainoje per meno kūrinius, anot P. Kostino, sudėtinga, – visur sava sistema, taisyklės, pinigai...
„Pirmoje eilėje – pinigai. Jeigu esi sąžiningas – nemoki suktis gudriai, tai ir lieki ten, kur esi. Kuriu meną iš širdies, kiek sugebu, kiekvienas mano paveikslas kalba apie tai, kad karas yra beprasmiškas. Turiu daug paveikslų, kurie simboline kalba apie tai pasakoja“, – aiškino P. Kostinas.
Pavojingi Dievo pozicijos žaidimai
Šiandien menininkai svarsto, ar simbolinė kalba yra pakankama, norint perteikti emocijas, kurios iškyla karo fone. Vis dėlto, P. Kostino manymu, meno kūriniuose nebūtinai turi būti atvaizduoti žiaurūs vaizdai, kad parodytų karo siaubą.
„Esu meno istorikas, gilinuosi. Visa mano tapyba remiasi senųjų meistrų mokykla. Nuo 15 a. vyraujanti tapybos technika – klasikinė, figūratyvinė. Piteris Breigelis, 16 a. flamandų tapytojas, grafikas – jis daug apie karą padarė paveikslų, bet viskas – simboliška, remiamasi alegorine kalba, per Bibliją, Senąjį ir Naująjį Testamentą. Tai filosofiniai dalykai, – jie gilūs“, – sakė dailininkas.
Įsimylėjo Vilniaus senamiestį
Personalinėje P. Kostino parodoje pagrindiniu paveikslų herojumi tapo Vilnius. Pasak dailininko, jis jau ne vienerius metus tapo paveikslus, kuriuose dominuoja sostinė.
P. Kostinas sakėsi Vilniui simpatiją pajutęs jau per patį pirmą atvažiavimą, tad adaptuotis nebuvo sunku.
Savo studentams renesansinės tapybos technikos subtilybes perduodantis P. Kostinas, kalbėdamas apie įkvėpimą sakė, kad šį jausmą jis mokantis justi nuolat.
Orientuojasi į viso pasaulio meną
Tačiau, ar dėl buvimo nuolatinėje parengties būsenoje negresia susirgti perdegimo sindromu? P. Kostinas įsitikinęs, – perdegimo nebus tada, kai žmogus intuityviai jaučia, kad yra teisingame kelyje.
„Tada trūksta tik fizinės sveikatos, ji šlubuoja, o psichologinio perdegimo – nėra. Ar esu teisingame kelyje, nusprendžiu žiūrėdamas į tendencijas visame pasaulyje, orientuojuosi į viso pasaulio meną. Gyvenu Vilniuje, Lietuvoje, bet žvelgiu į viso pasaulio meną – muziejuose, privačiose kolekcijose“, – aiškino pašnekovas.
P. Kostinui ypač patinka keletas stilių senoje tapyboje – simbolizmas, romantizmo idėjos, realizmas: „Išgalvoti menininkų pasauliai. Pavyzdžiui, iš Nyderlandų kilusio Anglijos istorinio žanro tapytojo Lawrence Alma-Tadema išgalvotas pasaulis. Jis kūrė paveikslus apie Antikinę Romą, Graikiją. Aukštas menas. <...> Dailininkui fainiausia kurti savo pasaulį. Jeigu žiūrovams patiks – labai gerai.“