„Ugninga interpretacija, egzaltuotas lyriškumas ir ekspresija. Pagaunanti įtaigos jėga, virtuoziškumas ir spindesys“, – taip apie Leticijos Moreno interpretacijas rašė vienas didžiausių Ispanijos dienraščių „El Pais“. Abejingų nepaliekanti smuikininkė tiek publiką, tiek kritikus žavi ypatinga scenine charizma. Leticia Moreno koncertavo su pačiais žymiausiais pasaulio dirigentais: Zubinu Mehta, Esa-Pekka Salonenu, Paavo Järvi, Vladimiru Ashkenazy, Christophu Eschenbachu, Krzysztofu Pendereckiu, Andrésu Orozco-Estrada, Gustavo Gimeno, Peteriu Eötvösu, Andrey’jumi Boreyko ir daugeliu kitų. Ji pasirodo su Vienos simfoniniu orkestru, Londono filharmonijos orkestru, Mahlerio kameriniu orkestru, Vašingtono nacionaliniu simfoniniu orkestru, „Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino“, Monte Karlo, Liuksemburgo filharmonijų orkestrais, „Academy of St. Martin in the Fields“, visais svarbiausiais Ispanijos orkestrais ir kitais kolektyvais.

Pastaraisiais metais Leticia Moreno pirmą kartą griežė su Helsinkio ir Belgrado filharmonijų orkestrais, o šį sezoną griežė su Los Andželo filharmonijos, Berklio simfoniniu, Bohuslavo Martinů filharmonijos ir kitais orkestrais. Su ne menkesniu užsidegimu Leticia Moreno rengia rečitalius ir kamerinės muzikos koncertus, bendradarbiaudama su žymiais violončelininkais Sol Gabetta, Mario Brunello, Leonardu Elschenbroichu, pianistais Bertrand’u Chamayou, Kirillu Gersteinu, Lauma Skride, akordeonininke Ksenija Sidorova ir kitais garsiais solistais. Solistės diskografijoje puikuojasi jos naujausias albumas „Piazzolla“, išleistas „Deutsche Grammophon“ firmos, įrašytas Abbey Road studijoje Londone ir Emilio Berlinerio studijoje Berlyne su Londono filharmonijos orkestru, diriguojamu Andréso Orozco-Estrados. Tarp naujesnių įrašų – firmos „Universal/​Deutsche Grammophon“ išleistas albumas „Spanish Landscapes – a study of Spanish Music“ su Pablo de Sarasate’s, Enrique’s Granadoso, Manuelio de Fallos ir kitų autorių muzika.

Leticia Moreno studijavo pas Zakharą Broną, Maximą Vengerovą ir Mstislavą Rostropočių „Escuela Superior de Música Reina Sofía“ konservatorijoje Madride, Kelno muzikos ir šokio aukštojoje mokykloje ir „Guildhall School“ Londone. Ji buvo jauniausia prestižinio Alexanderio von Humboldto fondo stipendininkė. Gimusi Ispanijoje perujietiškos kilmės šeimoje, Leticia palaiko tamprius kūrybinius ryšius su Lotynų Amerika, ypač su savo šeimos kilmės šalimi Peru, kurios sostinėje Limoje neseniai su Hiustono simfoniniu orkestru atliko jauno kompozitoriaus Jimmy Lópezo Bellido Koncerto smuikui „Aurora“ pasaulinę premjerą. Solistė griežia 1762 m. smuiko meistro Nicola Gagliano pagamintu smuiku.

Į Vilnių Leticia Moreno atvyks surengusi šio sezono koncertus Niujorko „Carnegie Hall“ salėje su Madrido „Teatro Real“ orkestru, Walto Disney’jaus koncertų salėje Los Andžele su Gustavo Dudamelio diriguojamu Los Andželo simfoniniu orkestru, Karolio Szymanowskio filharmonijoje Krokuvoje su Krokuvos filharmonijos orkestru, Paryžiaus Odeono teatre su „Ensemble K“, Stambule su CRR simfoniniu orkestru, Kelno ir Varšuvos filharmonijų salėse, Didžiojoje „Mozarteumo“ salėje su Andrey’jaus Boreyko diriguojamu „Mozarteum Orchester Salzburg“, Tokijo „Santory Hall“ salėje – su Paavo Järvi diriguojamu NHK simfoniniu orkestru ir kitur.

Charizmatiškosios smuiko žvaigždės Leticijos Moreno koncertas Vilniuje su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru – spalio 31 d. naujojoje LVSO koncertų salėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją