T. Pinnockas yra geriausiai žinomas kaip nuo 1972 m. gyvuojančio ankstyvosios muzikos orkestro „The English Concert“ įkūrėjas ir ilgametis (iki 2003 m.) jo vadovas. Jis, kaip originalių instrumentų ir istoriškai tikslaus atlikimo šiuolaikinėje scenoje pradininkas, aktyviai koncertuoja su ryškiausiais pasaulio muzikos kolektyvais (Vienos filharmonijos, Berlyno filharmonijos, Londono filharmonijos, Bostono, Birmingemo, San Francisko simfoniniais orkestras), pasirodo žymiausių koncertų salių ir operos teatrų scenose, yra nuolatinis kviestinis Leipcigo „Gewandhaus“ ir „Deutsche Kammerphilharmonie“ orkestrų dirigentas.

1988 m. maestro debiutavo Metropolitan operoje ir Zalcburgo festivalyje, 2005 m. dirigavo Sidnėjaus operoje. Bendradarbiaudamas su „Deutsche Grammophon“ įrašė daugybę klavesino solo ir kamerinės muzikos kompaktinių plokštelių. Tris kartus jis nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Už nuopelnus menui T. Pinnockas apdovanotas Britanijos ordinu (CBE) 1992 m., o 1998 m. gavo Prancūzijos Meno ir literatūros ordiną („Ordre des Arts et des Lettres“).

T. Pinnockas: „Mane domino, kaip kūriniai galėjo skambėti savo laikmečiu“

T. Pinnockas studijavo Karališkojoje muzikos akademijoje Londone ir, siekdamas kuo autentiškiau atskleisti baroko bei klasicizmo muziką, iškėlė tikslą groti ne šiuolaikiniais, o istorinius laikus menančiais instrumentais. Savo karjeros pradžią T. Pinnockas prisimena kaip laiką, kuomet keitėsi jo požiūris į muziką: „Kai pradėjau, mus mokė galvoti apie kūrinius kaip apie baigtus darbus, bet mane domino, kaip jie galėjo skambėti savo laikmečiu. Norėjau atlikti muziką taip, kad klausytojai galėtų girdėti ne tik garsus, bet ir pajusti visą istorinį kontekstą“.

Šią idėją T. Pinnockas įgyvendino 1972 m. – įkūrė orkestrą „The English Concert“, kuris tapo žymiu senosios muzikos autentiško atlikimo etalonu.

„The English Concert“ tikslas ir iššūkis – sujungti autentišką garsą su šiuolaikiniu jautrumu, kad klausytojai galėtų pajusti, jog jie susiduria su praeitimi taip, tarsi ji būtų čia ir dabar,“ – yra sakęs T. Pinnockas.

Ansamblis tapo senosios muzikos atlikėjų įkvėpimo šaltiniu visame pasaulyje ir padėjo įtvirtinti autentiško senosios muzikos atlikimo judėjimą Europoje.

Händelis, Mozartas – žavesys ir energija, grožis ir neišvengiamas liūdesys

„Endless Pleasure“ programoje skambės G. F. Händelio ir W. A. Mozarto muzika, kurią atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, tarptautinis pučiamųjų ansamblis ir solistė Lauryna Bendžiūnaitė. Pasak T. Pinnocko, Händelio ir Mozarto muzika peržengia laikmečio ribas ir sujungia mus su žmogiškumo esme: „Händelis sugeba mus panardinti į labai įvairialypius jausmus. Jo muzika turi

žavesio ir energijos, kurios reikia šiuolaikiniam klausytojui. Tai ne tik nostalgiška muzika, tai – galingas ir nuostabus jausmas, kuriuo dalinamės su publika.“

W. A. Mozarto kūryba T. Pinnockui taip pat ypatinga: „Mozarto muzika man yra vienintelė, kurioje susilieja tobulas grožis ir neišvengiamas liūdesys. Ji kelia šypseną ir kartu primena mūsų trapumą.“

Kiekviena scena ir auditorija įgyja ypatingą reikšmę T. Pinnocko atlikimuose: „Muzika nėra tiesiog garsas, sklindantis scenoje. Kiekviena scena ir publika turi savo charakterį, ir tai keičia muzikos prasmę.“ Jo tikėjimas muzikos galia ir jos poveikiu klausytojams neabejotinai atsiskleis ir koncerte Vilniaus senajame teatre.

Koncertai ir Lietuvos regionuose

Koncertą „Endless Pleasure“, kuriam diriguos T. Pinnockas, išgirs ne tik sostinės gyventojai, bet ir Vilkaviškio, ir Visagino kultūros centrų lankytojai. Ši unikali galimybė regiono gyventojams pažinti klasikinės muzikos grandus yra ne tik Vilniaus senojo teatro misija – priartinti žiūrovus prie profesionalaus meno, bet ir pačių atlikėjų noras būti kuo arčiau Lietuvos klausytojų.

Tai taps neabejotinai išskirtine muzikine kelione ir įžanga į 2025-ųjų pavasarį Vilniaus senajame teatre T. Pinnocko drauge su režisieriumi Gintaru Varnu kuriamą G. F. Händelio operos „Acis ir Galatėja“ pastatymą. Ši opera, pasak dirigento, yra vienas iš jo mėgstamiausių G. F. Händelio kūrinių: „Händelis geba perteikti mitus ir pasakas taip, kad jos kalbėtų mums apie žmogiškumą. „Acis ir Galatėja“ – tai meilės, kuri nepaiso jokių kliūčių, istorija. Ši tema aktuali bet kokioje kultūroje ar epochoje.“

T.Pinnocko diriguojami koncertai vyks: lapkričio 22 d. – Vilniaus senajame teatre, lapkričio 21 dieną – Visagino kultūros centre „Draugystė“, o lapkričio 23 dieną – Vilkaviškio kultūros centre.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją