Šis vardas suteikiamas už ypatingus nuopelnus Vilniui ir Lietuvai. S. Bako kandidatūrą pasiūlė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus. Šiemet S. Bakas planuoja atvykti į Vilnių ir perduoti daugiau kaip 100 savo kūrybos darbų.
Dailininkas gimė Vilniuje, 1933-ųjų rugpjūčio 12 dieną. Būdamas devynerių jis su tėvais pateko į Vilniaus getą, kur buvo surengta pirmoji jo piešinių paroda. S. Bakas su su motina pergyveno nacių okupaciją karo metais ir emigravo į Vokietiją, 1948-aisiais – į Izraelį, vėliau gyveno Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, nuo 1993 m. dailininkas įsikūrė JAV, Vestone, Masačusetso valstijoje.
Visą šį laiką dailininkas rengė personalines parodas įvairiausių pasaulio miestų galerijose ir muziejuose – Romoje, Londone, Paryžiuje, Monrealyje, Jeruzalėje. Pirmoji dailininko paroda Vilniuje buvo surengta 2001 metais.
Praėjusiais metais garbės piliečiu tapo architektas Algimantas Nasvytis, 2015-aisiais – prezidentas Algirdas Brazauskas. Šį titulą turi buvęs JAV prezidentas Ronaldas Wilsonas Reaganas, buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalssonas, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, dirigentas bei violončelininkas Mstislavas Rostropovičius, buvęs JAV Atstovų rūmų pirmininkas Johnas Dennis Hastertas, Nobelio premijos laureatas, poetas Czeslawas Miloszas, poetas Justinas Marcinkevičius, buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Zbigniewas Brzezinskis, matematikos profesorius Jonas Kubilius, poetas ir vertėjas, JAV Jeilio universiteto profesorius Tomas Venclova, Izraelio prezidentas Shimonas Peresas, architektas ir dainininkas Algirdas Kaušpėdas.