LNOBT rūmų 50-mečiui dedikuotą pašto ženklą sukūrė dailininkas Liudas Parulskis. Jo miniatiūroje teatro pastatas įamžintas rakursu žvelgiant iš Vilniaus g. pradžios. Pašto ženkle matomi užrašai „LNOBT rūmams – 50“ ir „Architektė ELENA NIJOLĖ BUČIŪTĖ“. Pašto ženklo nominalas – 1 euras.

Pagal architektės E. N. Bučiūtės sukurtą projektą 1974 m. baigtas statyti teatras tapo pirmuoju specialiai operai ir baletui puoselėti skirtu pastatu Lietuvoje, mat tiek Kauno valstybinio muzikinio, tiek ir Vilniaus senojo teatro scenos šiems žanrams tebuvo pritaikytos.

Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pradžioje, kai E. N. Bučiūtė pateikė savo architektūrinius pasiūlymus galutiniam teatro projektui parengti, jos darbas amžininkams atrodė įkvėptas modernios, drąsios tuometiniam laikmečiui avangardistinės dvasios.

LNOBT rūmų statyba ir jų įrengimas užtruko dešimtmetį. Tuo laikotarpiu į darbą su jau kylančio teatro projektu įsitraukė ir architektės gyvenimo draugas – dailininkas, dizaineris Jurijus Markejevas, sukūręs originalius rūmų fasado apdailos ir interjerų elementus.

„Operos teatras – anaiptol ne vien sienos ar jų architektūrinis grožis (nors svarbu ir tai). Kiekvienoje valstybėje, kiekviename mieste operos teatro pastatas būna miesto puošmena, reikšmingas jo centro akcentas. Nes opera visose valstybėse – tai kultūros centras, jos vedlė ir lyderė“, – pabrėžia LNOBT generalinė direktorė Laima Vilimienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją