Reikšmingai išplėsdamas savo veiklą internete, pasaulio labiausiai lankomas muziejus sukūrė naują 482 tūkst. eksponatų duomenų bazę (collections.louvre.fr). Daugiau nei trims ketvirtadaliams šių meno kūrinių jau parengta informacinė medžiaga ir nuotraukos.
Tokia naujovė pristatyta jau metus dėl koronaviruso pandemijos tęsiantis įvairiems suvaržymams, dėl kurių gerokai padaugėjo lankytojų muziejaus interneto svetainėje, kuri taip pat buvo reikšmingai atnaujinta.
„Tai jau keletą metų rengiamas žingsnis, kurio tikslas – tarnauti plačiajai visuomenei ir tyrėjams. Prieinamumas yra mūsų misijos esmė“, – pareiškė muziejaus direktorius Jeanas-Lucas Martinezas.
Naujoje duomenų bazėje yra ne tik viešai muziejuje eksponuojami kūriniai, bet ir kiti jo kolekcijose saugomi eksponatai, įskaitant laikomus naujoje modernioje saugykloje Prancūzijos šiauriame Ljeveno rajone.
Į platformą įtraukta ir Luvro vadovaujamo Delacroix muziejaus ekspozicija, taip pat – netoliese esančio Tiuilri sodo skulptūros ir Vokietijoje po karo 1945 metais rasti darbai, dar negrąžinti šeimoms, kurioms jie priklausė.
Muziejus anksčiau šį mėnesį paskelbė dėsiantis daugiau pastangų grąžinti daiktus, kuriuos nacių režimas atėmė iš žydų šeimų.
Luvras tikisi per penkerius metus užbaigti visų 13 943 eksponatų, gautų 1933–1945 metais, patvirtinimo procesą. Paskui bus tikrinami vėlesniais dešimtmečiais įgyti kūriniai.
J.-L. Martinezo skaičiavimu, maždaug 1 proc. portretų iš kolekcijų buvo konfiskuoti.
„Luvrui nėra ko slėpti, o pavojus reputacijai yra didžiulis, – sakė jis. – Kai ateinančios kartos nori sužinoti, iš kur atsirado šios kolekcijos, kaip reaguojame? Atlikdami istorinį darbą ir nustatydami faktus.“