Ši portugalų rašytojo knyga laikoma reikšmingu XX a. pasaulio literatūros kūriniu – trumpuose mąslios, poetinės prozos tekstuose impresionistiškai leidžiamasi į žmogaus egzistencijos gelmes.
„Fernando Pessoa, šitaip troškęs premijų, garbės, pripažinimo, viso to gyvas būdamas nesulaukęs, šiandien premijas padeda pelnyti kitiems. Kad ir pretenzingai skambės, gražu būtų pasakyti: ačiū, Fernando, mudu įdomiai pabendravom. Kaip, kokiu lygmeniu visa tai vyko, negalėčiau įvardyti. Nenorėčiau čia painioti mistikos nei ezoterikos, bet tai tikrai buvo ne vien tik išradingos vertėjo grumtynės su sakiniais. Tada – kas? „Kaip būtų gaila, jei kas atsakytų į šį klausimą!“ – replikuotų F. Pessoa kurio nors savo personažo lūpomis. „Nerimo knyga“ dabar man atrodo kaip monumentas žmogaus vaizduotei, jo prigimties slėpiniams. Ir, sakyčiau, Kalbai“, – teigia A. Musteikis.
Pernai taip pat išleistos dar dvi A. Musteikio išverstos knygos: brazilų rašytojos Claricės Lispector romanas „Arti laukinės širdies“ ir Federico Fellini „Intymus žodynas“. Pasak vertėjo, pastaroji knyga savo amarkordiškomis gaidomis leido sugrįžti į Italiją, nuo kurios ir prasidėjo A. Musteikio vertimo kelias.
„Ačiū skaičiusiems, vertinusiems, balsavusiems, įvertinusiems. Taip pat „Odilei“, pasodinusiai mane versti F. Pessoos. „Nerimo knyga“ – ne pirmas jos išleistas veikalas, už kurį skirtas Metų vertėjo krėslas. Dėkoju redaktorei Dianai Bučiūtei, beje, visų premijų, teikiamų už vertimą ir redagavimą, laureatei, dosniai besidalijančiai patirtimi. Vertimas – nepaliaujami mokslai. Mokomės iš kitų, kad padarytume, pasak F. Pessoos, saviškai“, – apibendrina Metų vertėjo krėslo premijos laureatas, kuris iš italų, portugalų ir latvių kalbų yra išvertęs per 40 knygų.