Drožinius aptiko po spaliais
Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio meno vadovė Rita Gribauskienė papasakojo, kaip drožiniai buvo atrasti.
„Parodos pavadinimas tiksliai apibūdina, iš kur gavome pristatomus medžio drožinius – jie rasti „ant aukštelio“, užberti spaliais, kai Trumpragio kaime gyvenantys žmonės ėmėsi tvarkyti seną pastatą. Bandėme išsiaiškinti, kas galėtų būti šių drožinių autorius, bet nepavyko. Nežinia, nei kas, nei kada juos sukūrė“, – aiškino R. Gribauskienė.
Pasak meno vadovės, kadaise pastate, kuriame atrasti medžio drožiniai, sovietiniais laikas buvo įsikūrusi girininkija.
„Kai girininkija buvo panaikinta, pastate įrengė butus. Gyventojai keitėsi, bet drožinių niekas neaptiko. Nevėžio padalinio teatro studiją lanko Donatas, kuris atėjęs į repeticiją pasiteiravo, ar nereikia parodai medžio drožinių. Aiškino, kad tvarkė aukštą ir po spaliais atrado dėžę, kurioje ir buvo virš dešimt medžio drožinių. Atvežė juos ir parodė. Pradžioje parodą eksponavome Nevėžio padalinyje, o dabar perkėlėme į Miežiškių kultūros centrą“, – pasakojo R. Gribauskienė ir teigė, kad bandė išsiaiškinti, kas galėtų būti meno kūrinių autorius.
Autorius vis dar nežinomas
„Tačiau išsiaiškinti nepavyko, nes tame name Trumpragio kaime keitėsi gyventojai, ir nustatyti drožinių autoriaus nepavyko. Klausinėjome senesnių kaimo gyventojų, kas galėjo užsiimti drožyba. Vieni sakė, kad paveikslus išdrožti galėjo jau dabar miręs girininkas, kiti pasakojo, kad paveikslai galėjo būti pavogti. Buvo įvairių svarstymų, bet drožėjas taip ir liko nežinomas. Parodai pasibaigus, drožinius grąžinsime juos atradusiam Donatui“, – aiškino meno vadovė Rita ir kvietė aplankyti parodą Miežiškių kultūros centre bei vylėsi, kad gal kas nors įmins, kas drožinių autorius.