MO didžioji paroda „Šito pas mus nėra“ (kuratoriai Inga Lāce, Adomas Narkevičius, Rebeka Põldsam) tiria lyčių dinamikos raidą ir seksualumo kultūrą Baltijos šalyse nuo XX a. 7–ojo dešimtmečio iki šių dienų. Joje gilinamasi į per pastaruosius šešis dešimtmečius įvykusius poslinkius, atskleidžiant esminių pokyčių tempą ir išryškinant įsisenėjusias problemas.

Šių metų pavasarį atidaryta paroda sulaukė beveik 65 tūkst. lankytojų. Tarp jų – ir bene žymiausia pasaulyje performanso menininkė Marina Abramovič, „Šito pas mus nėra“ pavadinusi viena geriausių pastaruoju metu matytų parodų. Pasitelkus beveik 300 meno kūrinių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, paroda apžvelgė ne tik lyčių dinamikos, normų, šeimos santykių klausimus, bet ir atsuko žvilgsnį į ilgus metus marginalizuotas intymumo formas. Paroda „Šito pas mus nėra“ tapo svarbia dialogo erdve – nuo asmeniškų lankytojų išgyvenimų iki pokyčius visuomenėje kuriančių veiksmų. Parodą lydėjo susitikimai su lytiškumo ugdymo eksperte Akvile Giniota, o MO muziejus tapo daugiau kaip pusę amžiaus vienas kitą mylinčių Albino ir Vitalio simbolinės santuokos ceremonijos vieta. „Šito pas mus nėra“ uždarymo savaitgalio programa kvies parodoje aktualizuojamas temas patirti per kino ir muzikos prizmę.

Rugsėjo 6 d. Vilniaus trumpųjų filmų festivalis MO muziejaus kino salėje pristatys programą „Kūniški reikalai“ ir pateiks visą spektrą skirtingų santykio su savo ir kito kūnu aspektų. Programoje žiūrovai išvys penkis trumpo metro filmus iš Didžiosios Britanijos, Kanados, Danijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Juose – nuo savęs „perdirbimo“ į kokį nors objektą iki mažai kam žinomos aktorės Jill Goldston įvairiaspalvių antraplanių vaidmenų ar ryškiai pirmame plane šviečiančio grupės „The xx“ nario Oliverio Simo šou. Rugsėjo 7 d. toje pačioje salėje pasirodys koja kojon su pasaulinėmis avant–pop ir hiphopo muzikos tendencijomis žengiantys atlikėjai IYE, Pilaitė ir Liudmila.

IYE, Pilaitė – eksperimentinis Pauliaus Janušonio ir Vytauto Franukevičiaus projektas, permąstantis suvakarietiškėjusios Rytų Europos gatvės kultūrą per naujas repo ir performanso formas. Užaugę grubią ir tragikomišką estetiką padiktavusiame Pilaitės rajone, savo kūryboje menininkai nagrinėja laikinumo, (a)moralumo, psichinės sveikatos temas, dažnai pasitelkdami provokatyvią ir komforto ribas pasiekti skatinančią formą.

Mildos Januševičiūtės ir Mišos Skalskio kuriamas tarpdisciplininio meno projektas Liudmila pasižymi įvairia muzikine kalba, daugiausiai įkvėpta popkultūros. Anot kūrėjų, Liudmila gimė iš idėjos poetiškai reflektuoti intymius ir atpažįstamus kasdienybės aspektus, o kūryboje akcentuojama emocinė savijauta, intymumas, susvetimėjimas ir vienatvė. Parodos „Šito pas mus nėra“ uždarymo programos renginiai – nemokami su muziejaus bilietu, vietų skaičius – ribotas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją