Nė kiek ne mažiau svarbios už specialistų patarimus yra ir konkrečios jų rekomendacijos, padedančios nepasimesti tarp naujausių leidinių vaikams.

Rekomendacijomis pranešime žiniasklaidai dalijasi psichologė Aušra Ševčenko ir vaikų raidos specialistė Ivona Soroko.

Audronė Kvietkutė „Rytės ratai“

„Tikėtina, kad ši knygelė paskatins vaikus domėtis ir klausinėti apie įvairius sutrikimus, negalias. Skaitydami knygą ir tyrinėdami iliustracijas (nuostabus iliustratorės darbas!) aptarkite, kad visi žmonės yra skirtingi, bet vienodai verti pagarbos ir meilės. Visgi visi mes turime daug daugiau panašumų negu skirtumų. Visi mes norime džiaugtis, draugauti, tyrinėti mus supantį pasaulį. Ir jokia negalia neturi tam trukdyti. Knyga aktualiausia vaikams, kurie susiduria su socialinėmis situacijomis, tad tiek darželinukas, tiek pradinukas ras, ko iš knygelės galima pasimokyti ir ką pritaikyti patiems kylančiose situacijose.“

(Psichologė Aušra Ševčenko)

Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv „Kaip Karas pakeitė Rondą“ (vertė Donata Rinkevičienė)

„Šiuo metu labai aktualia tema apie karą vaikams suprantama kalba parašyta knyga, papuošta įstabiomis iliustracijomis. Ši knyga – puikus būdas pradėti šį nejaukų, bet itin svarbų pokalbį su savo vaiku. Jums į pagalbą ateis puikiai parinktos iliustracijos. Ir nepamirškite svarbiausios knygelės minties – šviesa ir gerumas TURI nugalėti!“

(Psichologė Aušra Ševčenko)

Autorių kolektyvas „Įdomusis pasaulis. Mano pirmoji enciklopedija“ (vertė Irma Šlekytė)

„Enciklopedija „Įdomusis pasaulis“ tinka vaikams nuo maždaug trejų metų iki pradinio mokyklinio amžiaus. Tokio amžiaus vaikai linkę daug klausinėti, tyrinėti, tad knygą galima naudoti pristatant temą – ką nors parodyti, kartu tyrinėti, atlikti bandymus. Čia rasite ir porą eksperimentų – kas plūduriuoja, kas skęsta. O jeigu vaiką domina konkreti tema – tarkim, dinozaurai arba kosmosas, – atsiversime tą temą ir truputį paskaitysime apie tai. Labai svarbu, kad knygos skyriai yra elementarūs: Visata, žmogaus kūnas, gyvūnai, emocijos – dalykai, kurie visiems įdomūs ir svarbūs.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Anna Milbourne, Richard Johnson „Atgyjantys gyvūnai“ (vertė Asta Baranauskaitė)

„Ši knyga padės užmegzti pažintį su egzotiniais gyvūnais, pravers lavinant dėmesį bei smulkiąją motoriką, mokantis skaičiuoti, gerinant erdvinį suvokimą, taip pat puikiai tiks vaidmeniniams žaidimams. Iš tokių knygelių galima išplėtoti daug kitokių temų – knyga tampa pretekstu pasikalbėti, pavyzdžiui, apie vandenyną ir vandens gyvūnus. Galima daug ką sugalvoti ir tai perteikti vaikams. Viskas priklauso nuo mūsų.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Sandra Dieckmann „Miško takeliais“ (vertė Irma Šlekytė)

„Ši knyga skirta dvejų–septynerių metų vaikams. Ji bus ypač artima lopšelinio amžiaus vaikams – ryškios iliustracijos, daug pažįstamų gyvūnų. Ši knyga suteikia labai daug erdvės pažinti ir kalbėti, ką nors paimti ir perkelti tai į realų gyvenimą. „Miško takeliais“ verta atskirų pasakojimų, tikrų potyrių – tad ją skaityti reikia kartu su suaugusiaisiais, o paskui drauge eiti į mišką arba bent pasižiūrėti vaizdo įrašų, paklausyti medžių ošimo.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Caryl Hart, Rosalind Beardshaw „Kai drakoniukai ateina į svečius“ (vertė Kristina Tamulevičiūtė)

„Spalvinga ir žaisminga knyga, mokanti vaikus tinkamo, gero elgesio. Knygą puošia spalvingi ir dideli paveikslėliai, patrauksiantys net ir pirmojo gimtadienio dar nesulaukusio vaikučio dėmesį, o šmaikščios istorijos sudomins ir vyresnius, priešmokyklinio ar net pradinio mokyklinio amžiaus vaikus. Knygoje akcentuojama, kaip svarbu būti mandagiems ir draugiškiems, ir nors natūraliai vaikai iš drakoniukų gali tikėtis daugiau išdaigų, knygos herojai „taip tikrai nesielgia“! O kai drakoniukai būna suirzę, geriausias būdas jiems padėti – apsikabinti, būti kartu juntant ryšį ir meilę!“

(Psichologė Aušra Ševčenko)

Jim Field „Ponulis Oskaras atostogauja“ (vertė Asta Baranauskaitė)

„Šią knygą galima perskaityti kaip mini istoriją, taip pat galima tiesiog vartyti, skaitinėti, kas parašyta, klausiant vaiko, prašant papasakoti. Knyga naudinga kalbai lavinti, žodynui plėsti, ją skaitant mokomasi jungti žodžius, pasakyti anglų kalbos frazes. Be anglų kalbos žinių, ji plečia kritinį, loginį, matematinį mąstymą, lavina dėmesio sutelkimą bei aktyvųjį žodyną, moko megzti dialogą.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Beata Nicholson, Vytautas Leistrumas, Dovydas Čiuplys „Šiaudas, žarija ir pupa“

„Nuostabi garsinė pasaka, kuri prikaustys mažylių dėmesį. Istoriją lengva sekti, o mažųjų susidomėjimą skatins ne tik žavios iliustracijos, bet ir interaktyvūs mygtukai, kuriuos spausdamas vaikas lavins savo smulkiosios motorikos įgūdžius, atpažindamas reikalingus mygtukus gerins savo dėmesingumą bei pastabumą ir, žinoma, galės klausytis žaismingos pasakos!“
(Psichologė Aušra Ševčenko)

Sam Taplin, Jennifer A. Bell „Laikas miegoti, lokiuk“ (vertė Kristina Tamulevičiūtė)

„Labai labai smagi knygutė-pasakaitė kūdikiui prieš miegą, beveik lopšinė – ją galima ir padainuoti.
Knyga skirta vaikams nuo pusės iki maždaug dvejų metų. Tokio amžiaus vaikui ši knyga – tai pasaulio pažinimas, patyrimas. Štai kažkas šviečia, mama kažką tau kalba, sužinai, kad ir gyvūnijos pasaulyje yra tėtis, mama ir vaikas... Ši šilta istorija skirta pažinimui, socialiniam ryšiui, artimos aplinkos tyrinėjimui bei kasdieniam vakaro ritualui.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Sam Taplin, Elsa Martins „Muzika prieš miegą“ (vertė Asta Baranauskaitė)

„Tai labai jauki pasaka dar mažam vaikui, turinti ir muzikinį efektą. Muzika klasikinė, šios melodijos tinkamos ne tik prieš miegą, bet ir norint nusiraminti. Knyga taip pat skirta muzikiniam intelektui bei ankstyvajam vaiko pažinimui lavinti, o dirbant kartu su tėvais ar suaugusiaisiais, lavės ir skaičiavimo įgūdžiai, loginis mąstymas, vaizduotė, bus turtinamas vaiko aktyvusis žodynas ir socialiniai įgūdžiai.
Knyga labiausiai tiks vaikams iki ketverių, ketverių su puse metų, galbūt ir vyresniems.“

(Vaikų raidos specialistė Ivona Soroko)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją