Priestatas pratęstų SEMC į Respublikos gatvės pusę. Būsimasis pastatas planuojamas tokio paties aukščio, kaip jau esamas.
Abu statiniai susisieks antrame, trečiame ir ketvirtame aukštuose, o pirmajame numatytas įėjimas.
Antruoju etapu numatyta įrengti daugiau nei 40 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę,
per du aukštus išsidėsčiusį holą-galeriją, universalią apie 200 vietų salę, tinkamą įvairiems renginiams, trečiajame ir ketvirtame aukštuose planuojamos ekspozicinės erdvės. Jos atitiktų aukščiausius meno kūrinių apsaugos standartus.
Naujasis pastatas užimtų 11 318 kv. m. Dabartinio, ką tik baigto statyti SEMC dydis – per 18 tūkst. kv. m.
Projektuotų metus
Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistės Vitos Bubliauskaitės teigimu, projektavimo darbai turėtų būti baigti per metus nuo sutarties pasirašymo.
Savivaldybė preliminariai skaičiuoja, kad jie gali kainuoti apie 300 tūkst. eurų. Visgi tikroji kaina paaiškėtų tik po viešųjų pirkimų konkurso.
Turėdama SEMC pratęsiančio pastato projektą, Savivaldybė planuotų imtis statybų. Antrojo etapo statyboms gali tekti išleisti apie 8 mln. eurų be PVM.
Pirmuoju etapu iškilęs modernus SEMC pastatas atsiėjo apie 10 mln. eurų, į šią kainą įskaičiavus ir PVM.
Pasak V. Bubliauskaitės, preliminari būsimųjų statybų kaina išaugo dėl pokyčių rinkoje. Sutartis su statybininkais dėl pirmojo etapo darbų pasirašyta dar 2020 metais, kai statybų kainos dar nebuvo pasiekusios dabartinio lygio.
Rengiasi atidarymui
V. Bubliauskaitės teigimu, įgyvendinus SEMC ir antrąjį etapą, būtų išpildyta 2018 metais vykusio projektavimo konkurso laimėtojo idėja.
Antrojo etapo statybos vyktų SEMC jau atvėrus duris lankytojams.
Tarp Respublikos ir Kranto gatvių iškilusio naujos kartos muziejaus pastato atidarymas numatytas ateinančių metų pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje.
„Statybos darbai jau baigti, šiuo metu vyksta pastato pridavimas“, – teigė SEMC direktorė Vaida Andrijauskaitė.
Jame lankytojus pasitiks Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Stasio Eidrigevičiaus paroda. Nuolatinė šio menininko kūrybos paroda bus eksponuojama trečiajame aukšte, o ketvirtas aukštas skirtas Lietuvos ir užsienio menininkų kūrinių ekspozicijoms.
Ant modernios architektūros SEMC pastato netrukus turi atsirasti ir naujas jo logotipas „Stasys museum“. Tokiu vardu menų centras visuomenei prisistatė spalį vykusioje šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius“.
Ypatinga kolekcija
Pasak V. Andrijauskaitės, naujos kartos muziejaus vertė Panevėžiui – didžiulė.
Dar praėjusią vasarą į Aukštaitijos sostinę vilkikas pargabeno beveik 1000 S. Eidrigevičiaus kūrinių, vertų kelių milijonų eurų. Neseniai muziejaus kolekciją menininkas papildė dar 118-a darbų iš studijų Kaune 1964–1968 m. ir Vilniuje 1968–1973 laikotarpių: piešiniais ir tapyba, portretais, natiurmortais, grafikos kūriniais.
Pasak V. Andrijauskaitės, tokia kolekcija – reikšminga dovana ne tik ją gavusiam Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai.
„Tokio didumo kolekcijos, tiek jos apimtimi, tiek verte, Lietuvoje neturi nė vienas kolekcininkas, nė vienas muziejus“, – akcentuoja muziejaus direktorė.
Be to, muziejuje planuojamos ir Lietuvoje dar nematytų menininkų parodos.
Neabejojama, kad SEMC taps traukos taškus Panevėžyje vietos ir užsienio turistams.
Traukia jaunus ir talentingus
Ir su pirmu, ir antru muziejaus statybų etapu kompleksiškai tvarkomas ir pats miestas. Savotiška įžanga į muziejų, į jį dar nė neįėjus, tampa sutvarkyta aplinka su moderniais architektūros elementais.
Šiuo metu SEMC komandą sudaro 10 darbuotojų. V. Andrijauskaitė atkreipia dėmesį, kad šis naujos kartos muziejus pritraukia į Panevėžį dirbti jaunų ir talentingų specialistų. Anot direktorės, ateityje kolektyvas dar augs – muziejus pasiūlys naujų darbo vietų administratoriams, ekspozicijų asistentams, gidams ir kt.