Teatras seniai nebėra nekintanti konstanta, apibrėžta aiškiomis taisyklėmis. Tai nuolatinis procesas, idėjų cirkuliacija, kūnų ir sielų kelionė, judėjimas nuo vieno spektaklio prie kito, ieškojimai, neleidžiantys sustoti ties jau atrastais dalykais. Tad šio sezono ašis – judėjimo energija, idėjų apykaita ir nenutrūkstamas kismas, kaip vienintelis gyvybingumo šaltinis ir prasmingas išgyvenimo šiame pasaulyje būdas.

„Kviečiame publiką kartu su mumis drąsiau nerti į nesibaigiančių pokyčių ir ieškojimo srautą - išbandyti dar nepažįstamas meno formas, kurti keisčiausius siužetus, rizikuoti, keisti pozicijas, nesustoti tyrinėti, nesustabarėti savo įsitikinimų ribotume“, – sako VŠDT Meno vadovė Nomeda Šatkauskienė.

Tegul teatras būna ta erdvė, kurią rinksitės, kai jausitės pernelyg įklimpę savyje ar nuobodžiaujantys banalioje kasdienybėje, kai atsiras nenumaldomas poreikis pasitikrinti savo tiesas, kai ieškosite įkvėpimo, šviežio žvilgsnio ir kitokio požiūrio. Kai keitiesi pats, neišvengiamai keiti ir kitus.

Laukiančios premjeros ir nauji sumanymai

Šį sezoną žiūrovus kviesime į labai skirtingas premjeras, parodas, koncertus, edukacijas vaikams ir suaugusiems. Pirmoji premjera - jau rugsėjo 20, 21 dienomis. Tai jautri psichologinė vieno veiksmo drama „Duktė“, kurią pristato mūsų teatro aktorė Nijolė Mirončikaitė, šį kartą į sceną sugrįžtanti ne tik su puikiu charakteriniu vaidmeniu, bet ir kaip režisierė. Danų autorės K. Mikaelis romaną „Motina“, pagal kurį sukurtas spektaklis, režisierė keletą dešimtmečių nešiojosi širdy. N. Mirončikaitė yra ne tik šio spektaklio režisierė, bet ir inscenizacijos autorė. Dukterį įkūnija aktorė Jūratė Budriūnaitė, spektaklio kompozitorius – V. Kamrazeris, dailininkė – Roma Gilė. „Duktė“ kalba apie gana sudėtingą, nevienareikšmį, bet ir kartu labai artimą dukters ir motinos ryšį bei platesne prasme vaikų ir tėvų santykius.

Lapkričio viduryje pakviesime į režisieriaus Aleksandro Špilevojaus kuriamą spektaklį „Migla“. Tai jau trečias žiūrovų labai mylimo režisieriaus darbas VŠDT. Spektakliai „Bagadelnia“ ir „ Pakeliui“ yra neabejotinai didžiausi publikos favoritai VŠDTrepertuare. Šį kartą Aleksandras siūlys pasinerti į mistinę dramą, nagrinėjančią tiesos daugiaveidiškumą.

Jauna režisierė Milda Mičiulytė gruodžio viduryje jauniesiems žiūrovams pristatys spektaklį pagal daugeliui gerai žinomą K. DiCamillo knygą „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“. Tai bus labai vizualus, didžiajai scenai skirtas kūrinys su įspūdinga scenografija, gražiais kostiumais ir nuostabaus grožio istorija, kuri patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Spektaklis bus tradicinė kalėdinė teatro dovana mažiesiems žiūrovams.

Šį sezoną į teatro repertuarą grįžta atnaujintas, publikos visada labai mėgtas, „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs Volkerio Liudvigo spektaklis „Bela, Bosas ir Bulis“. Jaunosios aktorių kartos sukurti personažai, energingos dainų aranžuotės nepaliks abejingos ir dabartinės vaikų auditorijos.

Tęsime ir praėjusį sezoną sėkmingai pradėtą rezidencijos projektą, kurį įgyvendiname kartu su prodiuserių kompanija „Operomanija“. Režisierius Darius Gumauskas ir jo kūrybinė komanda, laimėjusi tarpdisciplininio kūrinio idėjos konkursą, netrukus pradės parengiamuosius darbus ir repeticijas, tačiau galutinį rezultatą – kūrinį „Septyni anoniminiai šokiai“ pristatysime kitą rudenį. Šis šokį, muziką ir tekstą jungiantis spektaklis nagrinės priklausomybės temą: kodėl žmonės linkę prisirišti prie įvairiausių priklausomybių, kodėl ieško neįtikėtinų būdų, kaip pabėgti nuo realybės, problemų, savęs.

Šio sezono naujiena - pirmą kartą teatre atidaroma vaikų ir jaunimo teatro studija. Tai bus neįkainuojama galimybė jaunimui kartu su teatro profesionalais iš arti stebėti teatro kūrybinį mechanizmą ir procesus. Studijai vadovaus jaunas aktorius - edukatorius Irmantas Pilis ir režisierė, įvairių meninių projektų iniciatorė Lina Jankauskaitė.

Teatras yra pakviestas į daugybę teatro festivalių, iš kurių bene svarbiausias – tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, kuriame rugsėjo 27 d. teatras parodys spektaklį V. Rimkaitės „Patina“ ( rež. E. Švedkauskaitė).

Žinomas rašytojas, pjesės „ Remyga“ autorius Rimantas Kmita teatrui rašo monopjesę „Editos videokronikos“ , kurios premjerą , greičiausiai, pamatysime vėlyvą pavasarį. Pjesės pagrindinės veikėjos Editos idėja kilo bekalbant su moterimis, tais metais išgyvenusiomis paauglystę, ir patyrusiomis emocijas, situacijas, apie kurias iki šiol nėra lengva kalbėti.. Per Editos istoriją bus kalbama apie moterų situaciją pirmaisiais nepriklausomybės metais, sovietinių traumų šleifą, socialinius stereotipus, kurie nėra išnykę iki šiol.

Sezoną tradiciškai užbaigs festivalis miesto erdvėse „Teatrodromas“, kuris turėtų įprasminti viso sezono pastangas žengti į nepažįstamas scenos meno teritorijas.

94-asis sezonas – su generaliniu rėmėju

Labai džiaugiamės, kad kiekvienais metais didėja teatro rėmėjų, draugų ir partnerių ratas. Šiuo aspektu šis sezonas ypatingas tuo, kad Valstybinio Šiaulių dramos teatro generaliniu rėmėju tapo lietuviškas prekybos tinklas „Norfa“, svariai remiantis solidžiausias Lietuvos kultūros įstaigas. „Norfos“ prekybos tinklo įkūrėjo Dainiaus Dundulio iniciatyva remti mūsų teatro kūrybinę veiklą, be jokios abejonės, leis šį sezoną įgyvendinti dar ambicingesnius meninius sumanymus. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas išaugs į ilgalaikį, kaip trečius metus iš eilės besitęsianti draugystė su „Šiaulių banku“, kurio skiriama parama prisideda prie teatro edukacinių projektų įgyvendinimo ir festivalio „Teatrodromas“ veiklų.

Šiemet ištikimų draugų ir partnerių būrį papildė šiauliečių mėgstamas baras „Dramaturgas“ bei knygynų tinklas „Vaga“. Sėkmingai bendradarbiaudami su gerai žinomais prekių ženklais, planuojame organizuoti bendrus projektus, kurie praturtins ir paįvairins spektakliuose besilankančių žiūrovų patirtį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją