„Šių metų programą galima palyginti su prabangiu vėriniu: kiekvienas koncertas unikalus tarsi brangakmenis, tačiau visi kartu jie sukuria nepakartojamą atmosferą, kuria ir garsėja Čiurlionio festivalis“, – sako festivalį organizuojančios VšĮ „Klasika LT“ vadovė, profesorė Aleksandra Žvirblytė.

Jame bus visko – ir orkestrinės muzikos, ir garsiausių fortepijono virtuozų, ir akordeono genijus, ir pačių įvairiausių kamerinių ansamblių.

Pakanka paminėti tokias pavardes, kaip Mūza Rubackytė su smuiko žvaigžde Dmitrijumi Makhtinu, Petrą Geniušą, Guodą Gedvilaitę, fortepijoninį paties M. K. Čiurlionio vaikaičio Roko Zubovo ir jo žmonos Sonatos duetą, publikos numylėtinius operos solistus Liudą Mikalauską ir aksominio balso sopraną Viliją Kuprevičienę, uraganinius scenos virtuozus pianistą Paulių Anderssoną ir pirmą kartą į Lietuvą atvykstantį smuikininką Ionelį Manciu.

Muzikine prasme šis festivalis suvirpins bet kokio stiliaus gerbėjų širdies stygas – nuo A. Vivaldi „Metų laikų“, nuostabiausių J. Brahmso ir E. Griego sonatų ir P. Geniušo pasivaikščiojimų su Čiurlioniu iki unikalios atlikėjų iš Lenkijos programos, kurioje atsispindės Adomo Mickevičiaus meilė Palangai ir „Xylos“ trio atliekamų populiariausių kino filmų melodijų.

Festivalio naujiena – koncertas šeimai, kuriame muzikuos išskirtinės, tarptautiniuose konkursuose laurus skinančios vunderkindės – sesės Kaja ir Klėja Kašubaitės.

Jau tapo tradicija liepos 6-ąją, 21 val., kartu su visa Lietuva ir M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru, giedoti „Tautišką giesmę, o festivalio uždarymo koncerte – scenos korifėjų pianistės Aleksandros Žvirblytės ir džiazo legendos Petro Vyšniausko improvizacijos Europos Sąjungos tautų melodijų motyvais.

Tai – tik dalis klausytojų laukiančių susitikimų. Visą Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio programą rasite www.klasika.org, socialiniuose tinkluose ir Palangos stenduose.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.