Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, vienas svarbiausių pasaulio kolektyvų orkestras „Camerata Salzburg“ aktyviai koncertuoja ir savo šalyje, ir prestižinėse koncertų salėse nuo Niujorko iki Pekino.

Kolektyvas yra pagrindinis svarbiausių Austrijoje renginių – Zalcburgo festivalio ir Mozarto savaitės – dalyvis. Taip pat orkestras reguliariai rengia koncertus fondo „Mozarteum“ („Stiftung Mozarteum Salzburg“) Didžiojoje salėje. Bendradarbiaudamas su organizacija „Schubert in Gastein“ orkestras jau keletą metų organizuoja kamerinės muzikos festivalį Bad Gasteine.

Be abejonės, greta Josepho Haydno, Ludwigo van Beethoveno ir Franzo Schuberto kūrinių šio kolektyvo repertuaro dėmesio centre yra Wolfgango Amadeus Mozarto kūryba. Galima sakyti, per daugelį metų orkestras suformavo reprezentacinį „Zalcburgo Mozarto skambesį“ ir tarptautiniu mastu įtvirtino Zalcburgą Mozarto kultūros ambasadoriumi.

Tarp pagrindinių pastarųjų metų renginių minėtini pasirodymai Liucernos festivalyje, „BBC Proms“ Londone, Edinburgo tarptautiniame festivalyje ir „Carnegie Hall“ Niujorke.

Orkestras taip pat kviečiamas į tokias scenas kaip „Konzerthaus“ Vienoje, „Tonhalle“ Ciuriche, „Alte Oper“ Frankfurte, Kultūros ir kongresų centras Liucernoje, „Prinzregententheater“ Miunchene, Kelno ar Paryžiaus filharmonijos.

Orkestrą 1952 m. įkūrė Bernhardas Paumgartneris, drauge su Sándoru Véghasu juodu buvo didžiausi muzikantų įkvėpėjai ir ilgamečiai dirigentai. Jų veiklą pratęsė vyriausiojo dirigento pareigas perėmęs seras Rogeris Norringtonas, dabar „Camerata Salzburg“ garbės dirigentas. Norringtono įpėdiniais tapo Leonidas Kavakosas ir prancūzų dirigentas Louisas Langrée.

Nuo 2016 m. kolektyvas, kuriame muzikuoja iš daugiau kaip 20 šalių atvykę muzikantai, pasuko link „primus inter pares“ („pirmas tarp lygių“), taigi repertuaro interpretacijas gludina ir į skambesio subtilybes gilinasi savarankiškai, vedami orkestro koncertmeisterio Gregory Ahsso. Orkestras nuolatos koncertuoja su ištikimais scenos partneriais Renaud Capuçonu ir Fazılu Say, bendradarbiauja su kviestiniais dirigentais Andrew Manze, Lioneliu Bringuieru ir François Leleux.

Kaip rašo dienraščio „Neue Zürcher Zeitung“ kritikai, jau septintą dešimtmetį gyvuojantis kolektyvas išlaikė „užkrečiantį grojimo džiaugsmą“.

Su „Camerata Salzburg“ Vilnių sveikina žymi olandų smuikininkė Janine Jansen, jos griežimą „The Times“ kritikai yra apibūdinę „spindinčiu, subtiliu ir tiesiog nežemišku“. Smuikininkė koncertuoja su žymiausiais pasaulio orkestrais ir dirigentais, ji yra garso įrašų kompanijos „Decca“ menininkė, o tarp apdovanojimų – tokie prestižiniai įvertinimai kaip 2020 m. įteiktas Herberto von Karajano prizas bei Olandijos valstybinė Johanneso Vermeero kultūros premija (2018). Nuo 2020 m.

Europos mecenato dėka Janine Jansen griežia unikaliu Antonio Stradivari 1715 m. smuiku „Shumsky-Rode“; anksčiau smuikininkės rankos laikė kitus legendinio meistro instrumentus: „Rivaz, Baron Gutmann“ (1707), „Baron Deurbroucq“ (1727) ir „Barrere“ (1727).

Koncertas „Smuiko žvaigždė Janine Jansen ir „Camerata Salzburg“ sveikina Vilnių!“ vyks balandžio 28 d., penktadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

Detali LNF 82-ojo sezono programa interneto svetainėje www.filharmonija.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją