Vieninteliai „OLE OLE OLE Rolling Stones“ seansai įvyks Naujųjų metų išvakarėse – gruodžio 31 d., 5 didžiųjų miestų kino teatruose „Forum Cinemas“, su puikiu erdviniu garsu. Tai nuostabi proga pasitikti 2017-uosius linksmai nusiteikus, švilpaujant „Out Of Control“ ar kitą savo mėgiamą, kai kam ir jaunystę menantį kūrinį.
„Šį filmą pirmiausia rekomenduočiau tiems muzikos fanams, kurie augo Sovietų Sąjungoje – jie supras kubiečių euforiją, kai į šalį atvyksta Vakarų muzikos grupė, kuri daugelį metų buvo uždrausta. „The Rolling Stones“ šiaip jau niekada nebuvo politiški – bet jų koncertas Kuboje neabejotinai tapo politiniu gestu, žyminčiu šiltėjančius santykius tarp Kubos ir Vakarų šalių. Kita vertus, žiūrėti į šį filmą vien per politinę prizmę nebūtų teisinga. Jame – tiesiog viena ryškiausių visų laikų roko grupių, grojanti viename gražiausių pasaulio kraštų. Geras pabėgimas nuo lietuviško gruodžio“, – sako filmą jau matęs žurnalistas, muzikos kritikas Karolis Vyšniauskas.
Rokenrolas – gyvenimo būdas
Legendinei energingą rokenrolą grojančiai grupei „The Rolling Stones“ – 55 metai. Pagrindiniams, muzikos pasaulio ikonomis tapusiems jos nariams – gerokai virš 70 metų. Tačiau tai ne priežastis nustoti ant scenos daryti stebuklus ir vesti milijonines mases iš proto.
Per savo ilgą muzikinę karjerą „rollingai“ aplankė daugybę šalių, kuriose juos visada pasitikdavo būriai ištikimų, visą diskografiją mintinai mokančių, bet kam pasiryžusių fanų. Kuba buvo viena tų vietų, kur „The Rolling Stones“ dar neteko kreiptis į publiką. Taigi 2016 m. pavasarį gyvenime visko matę rokeriai išsiruošė į turą po Pietų Ameriką – žemyną, kuriame draudžiamas, sunkiai pasiekiamas rokenrolas buvo laisvės išraiška. Pavyzdžiui, neseniai mirusio Fidelio Castro valdomoje komunistinėje Kuboje keletą dešimtmečių Vakarų muzika buvo nepageidaujama, tad klausytis jos buvo galima tik slapta, įsigijus įrašų juodojoje rinkoje. Panašūs draudimai galiojo ir kitose, įvairius varžančius režimus išgyvenusiose Pietų Amerikos šalyse.
Tačiau tai „The Rolling Stones“ buvo ne kliūtis ir čia įgyti daugybę fanų. Žmonėms rokenrolas buvo ne tik Vakarų pasaulio muzika, bet ir laisvę skleidžiantis gyvenimo būdas. Šių metų „The Rolling Stones“ koncertinis turas tik patvirtino, kokią galią grupės muzika turi karštajame žemyne. Dešimtyje čia įvykusių pasirodymų apsilankė virš 1 mln. 200 tūkst. žmonių, o „rollingai“ uždirbo 84 mln. dolerių.
Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Meksikoje ir kitose žemyno šalyse įvykusius koncertus vainikavo pasirodymas Kubos sostinėje. Koncerto datą teko keisti net du kartus: pirmąjį – dėl Havaną būtent numatytą renginio dieną suplanavusio aplankyti JAV prezidento Baracko Obamos, antrąjį kartą – dėl Popiežiaus vizito. Galiausiai koncertas įvyko, į kurį susirinko 500 tūkst. žmonių. Ką tą naktį išdarinėjo publika, išgirdusi dainą „(I Can't Get No) Satisfaction“ ir kitus legendinius grupės kūrinius, galima išvysti filme–koncerte „OLE OLE OLE Rolling Stones“.
Energingas ritmas ir politinės aktualijos
Ne pirmą filmą apie „The Rolling Stones“ sukūrusio režisieriaus Paulo Dugdale'o kamera sklendžia virš pamišusių fanų galvų, o rokenrolas iš „rollingų“ instrumentų liejasi lyg prieš pusšimtį metų. Žiūrovai priartinami prie nė kiek savo charizmos ir energijos nepraradusių Micko Jaggerio, Keitho Richardso ir kitų įkvepiančiais blogiukais pusę amžiaus laikomų grupės narių.
„OLE OLE OLE Rolling Stones“ kritikų giriamas dėl glaudaus kontakto ne tik su nesenstančiais grupės nariais, bet ir su skirtingų šalių gerbėjais, jų revoliucingomis nuotaikomis. Filmas daugybės teigiamų įvertinimų taip pat susilaukia ir dėl žiūrovus žavinčio energingo ritmo bei politinio, istorinio aktualumo.
Išjudinantis, neribota laisve ir rokenrolu alsuojantis kelio filmas „OLE OLE OLE Rolling Stones“ įrodo, kad viskas yra įmanoma, o laikas – prieš talentą ir rokenrolą tiesiog bejėgis.