Šių metų festivalio tema – patogumas būti. Vienuose pastatuose jaučiamės gerai, kituose – ne iki galo, nors ne visada galime įvardyti, ko trūksta. Be to, architektūros patogumas ankstesniais laikotarpiais suvoktas skirtingai, ši sąvoka kito. Kas buvo laikoma patogumu XIX amžiuje ar modernistinėje architektūroje, šiandien gali būti matoma visiškai kitaip, todėl senuosius pastatus reikia architektūrinėmis priemonėmis pritaikyti naujiems poreikiams.

Todėl renginio organizatoriai klausia, kaipgi reikia tuos pastatus „įsipatoginti“, kas nulemia, kad architektūra yra patogi būti? Ko reikia, kad pastatas būtų patogus visiems jo naudotojams – ir mamai ar tėčiui su vaiku, ir judėjimo negalią turinčiam, ir bet kuriam kitam žmogui? Su kokiais iššūkiais susiduria architektai, konstruktoriai, inžinieriai, dizaineriai, stengdamiesi, kad erdvėmis būtų patogu naudotis? Kaip kuriamas patogus būti miestas? Į šiuos bei kitus su patogumu architektūroje susijusius klausimus atsakymų bus ieškoma gegužės 13-14 d. vyksiančių ekskursijų metu.

Šiemet „Open House Vilnius“ turi daug naujienų. „Džiaugiamės galėdami dar plačiau atverti „Open House Vilnius“ renginį kitomis kalbomis kalbantiems Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams. Šiemet planuojame plėsti ekskursijų skaičių anglų kalba bei pirmą kartą keliuose pastatuose organizuosime ekskursijas ukrainietiškai“, – naujienomis dalinasi viena iš projekto vadovių Emilija Gruzdytė.

„Open House Vilnius“ šiais metais prisijungė prie ką tik startavusio „Open House Europe“ projekto kurį koordinuoja Architektūros fondas bei bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

„Šio bendradarbiavimo projekto dėka galėsime dar greičiau augti ir tobulėti remdamiesi ne tik savo, bet ir partnerių iš įvairių Europos miestų patirtimi. Sieksime atrasti sąsajų ir vystyti bendras temas, didinsime vietinių Open House renginių matomumą ir kartu kursime dar daugiau įdomaus turinio architektūros mėgėjams iš visos Europos. Taip pat tai geros žinios ir mūsų patyrusiems savanoriams – kartu su projektu startuoja savanorių mainai, kurių dėka bus galima tapti vieno iš Europoje vykstančių Open House renginio veidu! Taip pat nuo 2015 esame „Open House Worldwide“ tinklo dalis“, – pasakoja vienas iš renginio „Open House Vilnius“ projekto vadovų Mantas Razgaitis.

Šių metų renginyje planuojama atverti 60 pastatų, tarp kurių – ir pirmą kartą dalyvaujantys objektai. „Kviesime apsilankyti „D9 – Artsy Office“ biure ir pamatyti interjerą, kuriame biuro erdvės persipina su galerija ir viena kitą papildo. Taip pat turėsime išskirtinės funkcijos objektų, kaip Vilniaus choralinė sinagoga, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos institutas, Kunigų seminarija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Programą papildėme ir šiuolaikinės architektūros pastatais: Pilaitės gimnazija, bei Vilniaus tarptautine mokykla. Šiuose objektuose bus galima sužinoti, su kokiais iššūkiais susidūrė architektai siekdami sukurti naujas ir patogias šiuolaikiškos mokyklos koncepcijas. Džiaugiamės, jog turėsime galimybę pakviesti apsižvalgyti naujose ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto erdvėse, įsikūrusiose buvusiame Vilniaus centriniame pašte“, – renginio programos naujienomis dalinasi „Open House Vilnius“ projekto vadovė Rita Tamulevičiūtė.

„Open House Vilnius“ komanda intensyviai ruošiasi renginiui ir buria savanorių komandą. Visus norinčius prisidėti prie renginio ir išbandyti save gido vaidmenyje, kviečiame iki kovo 11 dienos užpildyti savanorio anketą ir pirmiesiems pasivaikščioti po šių metų renginio pastatus. Anketa čia.

Pastatų sąrašas:

Baltic Hearts – verslo centras
Betono fabriko biurai | buv. armatūros cechas
Bokšto skveras
D9 – Artsy Office
Estijos Respublikos ambasada
Grata viešbutis
Halės turgus
Igno Parčevskio namas
Internamas – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrabutis
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas | buv. Vilniaus centrinis paštas
k29 – verslo centras
Kazio Varnelio namai – muziejus
Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu
Kultūros paveldo centras
Kūrybininkų kiemas Raugyklos g.
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas | Vileišių rūmai
Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas
Lietuvos medicinos biblioteka
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos centriniai rūmai
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos centrinė būstinė
Lietuvos nacionalinis dramos teatras | LNDT
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai
Lietuvos Respublikos Seimo rūmai
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija
Lojoteka. Edukacinis medijų centras
Markučių dvaro muziejus
Nacionalinė dailės galerija | NDG
Paupio Pasaka
Pilaitės gimnazija
Pirklių klubas – verslo centras
Registrų centras | Žemės ūkio duomenų centras
S7 biurų kompleksas ir Telia Lietuva centrinė būstinė
SEB banko centrinė būstinė
Swedbank centrinė būstinė
Tarpukario gyvenamasis namas su V. Krėvės-Mickevičiaus ir V. Mykolaičio-Putino butais
TARTLE I Lietuvos meno pažinimo centras
Teatras Vilniaus klasika ir Tsekh meno galerija
Tech Park
Tuskulėnų rimties parko koplyčia – kolumbariumas
Valdo Ozarinsko kurtas lofto interjeras
Valstybės duomenų agentūra
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Vilniaus choralinė sinagoga
Vilniaus geležinkelio stotis, traukinių remonto depai ir grįžratis
Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai
Vilniaus santuokų rūmai
Vilniaus senasis teatras
Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija
Vilniaus tarptautinė mokykla
Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2
VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos institutas
VU Didžioji Aula
Wix biurai

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją