Kiekvieną kartą „Hamletas“ prasideda nuo esminio klausimo, kurį aktoriai užduoda tiek sau, tiek susirinkusiems žiūrovams: „Kas tu esi?“
„Akcentuojame tikrovės paieškas, savo profesijos pagalba bandome atsakyti į esminį klausimą, kas mes tokie, kas yra aktorius ir režisierius, kas yra dabartinis žiūrovas. Remiamės hamletišku principu, kuomet spektaklis turi būti suvaidintas tam vienam svarbiausiam žiūrovui, kuris, ko gero, esi pats. Tik tada tai gali būti paveiku visiems“, – keliamus klausimus vardina O. Koršunovas.
Per 15 gyvavimo metų „Hamletas“ tapo vienu lankomiausių Lietuvoje ir intensyviausiai užsienyje gastroliuojančiu spektakliu. Būtent „Hamleto“ pristatymu buvo pažymėtas režisieriaus O. Koršunovo ir jo teatro sugrįžimas į prestižinę Venecijos bienalę po 16 metų pertraukos. Venecijos publika buvo vieninga – vilniečių spektaklis tapo vienu ryškiausių pasirodymų tų metų bienalėje.
„Tai įspūdingiausi aplodismentai, nuskambėję šių metų Venecijos bienalėje“, – po spektaklio teigė ir vienas iš bienalės organizatorių.
Spektaklio užsienio gastrolių „sąskaitoje“ – esminiai Europos festivaliai ir teatrai, pradedant pasauline premjera Stavangeryje (Norvegija), tęsiant pasirodymais BOZAR menų centre Briuselyje (Belgija), Teatro olimpiadoje Pekine (Kinija), tarptautiniame Taivano menų festivalyje Taipėjuje (Taivanas), „Teatro di Roma“ Romoje (Italija), „Euro-Scene“ Leipcige (Vokietija), „Temporada Alta“ Žironoje (Ispanija), Atėnų ir Epidauro festivalyje (Graikija). Taip pat aplankyti tarptautiniai festivaliai Kroatijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Rumunijoje, Gruzijoje.
Prisiminus „Hamleto“ užuomazgas, derėtų paminėti vieną svarbų faktą – režisierius O. Koršunovas turėjo idėją vaidinti Hamletą pats. Atsisakė vien dėl to, jog tai reikalauja itin didelio fizinio pasiruošimo. Tad aktoriaus Dariaus Meškausko kuriamas Hamleto vaidmuo režisieriui – itin artimas ir svarbus.
„Darius Meškauskas šiame spektaklyje yra mano alter ego“, – teigia O. Koršunovas.
„Pjesėje neparašyta, koks Hamletas yra ar koks jis turi būti. Tekste palikti tarpai laikui ir vaizduotei. Todėl pjesė yra amžina ir atvira interpretacijoms. O koks „Hamletas“ turi būti šiandien? Mes tokį ir bandėme pastatyti – kokį įsivaizdavome ir jautėme. Stengėmės, kad jame būtume mes ir šiandien“, – pasakoja D. Meškauskas.
„Suvaidinti Hamleto neįmanoma, kaip ir neįmanoma atkurti Elsinoro. Nes jo niekada ir nebuvo. Daugiausia, kas įmanoma, tai pajusti savo esamąjį laiką, atverti savo Elsinoro duris. Siekti hamletiško teatro – teatro, kuris tampa pelėkautais vidinei realybei“, – aktoriui pritaria režisierius.
„Hamleto“ aktoriai – ištisas teatrinis žvaigždynas. Kartu su jau minėtu D. Meškausku scenoje vaidina Giedrius Savickas, Tomas Žaibus, Nelė Savičenko, Julius Žalakevičius, Dainius Gavenonis, Darius Gumauskas, Jonas Verseckas, Rasa Samuolytė ir Vaidotas Martinaitis.
Net trys spektaklyje vaidinantys aktoriai buvo apdovanoti Nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis. Tai N. Savičenko, D. Gavenonis ir D. Meškauskas. Tarp vaidmenų, atnešusių šiuos prestižinius apdovanojimus – ir vaidmenys „Hamlete“.
W. Shakespeare’o „Hamletas“ (rež. O. Koršunovas)– jau vasario 14 d., 18 val., Marijampolės kultūros centre (Vilkaviškio g. 2, Marijampolė) ir kovo 3 d., 18:30 val., Jaunimo teatre (Arklių g. 5, Vilnius). Bilietus platina bilietai.lt ir kakava.lt