Viename interviu pasakojote, kad Davidas Bowie išgirdo jūsų grupę, grojančią Niujorko scenose ir nutarė jus nusamdyti albumo „Blackstar“ įrašams, nes jam patiko jūsų grupės skambesys. Kaip jį apibūdintumėte? Kas sudaro jūsų skambesio unikalumą, savitumą?

– Manau, kad mano skambesys yra kombinacija įtakų, kurias patyriau. Bandau įtraukti visą muziką, meną, kuris man yra prasmingiausias, leisti toms įtakoms sąveikauti, komunikuoti tarpusavyje ir likti atviru rezultatui: man visada įdomu, kur įvairios interakcijos gali nuvesti. Galbūt unikalumas susideda iš to, ką darau jau daugelį metų, bet aš stengiuosi visada būti sąžiningas ir neneigti nei savo patirties, nei įtakų.

Kaip pradėjote groti būgnais? Regis, viskas prasidėjo nuo jūsų susižavėjimo roko muzika?

– Taip, išties. Kai pradėjau groti būgnais 1995 metais, klausydavausi muzikos per radiją ir MTV: mane labiausiai „vežė“ tokios grupės, kaip „Nirvana“, „Soundgarden“, „Red Hot Chili Peppers“ ir pan. Ši patirtis yra svarbi mano muzikinių pasirinkimų dalis iki šiol. Tačiau netrukus po to atradau džiazą ir tapau tiesiog apsėstas Johno Coltrane’o, Mileso Daviso, Elvino Joneso, Tony Williamso, Arto Blakey’o ir daugelio kitų puikių džiazo meistrų muzikos – džiazo įtakų sąrašas būtų labai ilgas. O tada susidomėjau elektronine muzika ir Vakarų Afrikos bei kitų regionų folkloru.

Kokios muzikos klausotės dabar?

– Beveik kiekvieną dieną klausausi Johno Coltrane’o, Bobo Marley’o, labai daug kubietiškos muzikos, vis dar klausausi daug elektronikos, tarp mano favoritų – Squarepusher, Aphex Twin. Iš šiuolaikinės kompozicinės muzikos mėgstu klausytis japonų pianisto ir kompozitoriaus Ryuichi Sakamoto įrašų, Brado Mehldau grojimo. Tiesą sakant, klausausi muzikos nuolat.

Kaip gimė jūsų projektas „Beat Music“?

– Subūriau „Beat Music“, norėdamas atliepti visoms įtakoms, kurias patyriau elektroninėje muzikoje. Bet mums yra labai svarbus ir improvizacinis pradas, kuris užpildo elektroninės muzikos struktūras. Tai jau labiau džiazo įtaka. Taigi skambesio prasme „Beat Music“ būtų elektroninės muzikos grupė, tačiau atlikimas labai džiazinis: mes improvizuojame, klausomės vienas kito, reaguojame vienas į kitą, ir tai daro kiekvieną mūsų pasirodymą itin unikaliu, įmanomu tik tuo konkrečiu momentu.

Koncertavote daugelyje garsių festivalių ir scenų. Kur pasirodymai buvo įsimintiniausi?

– Aš esu labai laimingas daug keliaudamas savo gyvenime, grodamas daugelyje nuostabių vietų. Visgi turiu prisipažinti, kad viena iš mano mėgstamiausių scenų yra nedidelis Niujorko džiazo klubas „Village Vanguard“. Visad jaučiuosi laimingas čia grodamas su savo grupe. Tai ypatinga vieta – ji labai mažai pasikeitė nuo pat klubo atidarymo prieš 90 metų. Kiek mano herojų – džiazo legendų – čia yra groję! Šioje erdvėje tvyro ypatinga energija, man joje būti visada yra tam tikra viršūnė.

Ar esate buvęs Lietuvoje? Ko tikitės iš pasirodymo Vilniuje?

– Labai laukiu pasirodymo ir galimybės pasidalinti savo muzika su žmonėmis Vilniuje! Niekada nesu buvęs Lietuvoje ir jaučiuosi pakylėtas perspektyvos pažinti naujų žmonių, jūsų kultūrą, muziką, pagaliau, paragauti maisto... Labai laukiu pasirodymo Vilniuje, kuris leis man atrasti dar vieną, man naują pasaulio dalį.

Amerikiečių džiazo žvaigždė Mark Guiliana su grupe ir garsiausiu savo projektu „Beat Music!“ – liepos 31 d. Vilniuje. Šis vasariškam vakarui tinkantis pasirodymas vyks atviroje erdvėje, viename gražiausių ir jaukiausių sostinės senamiesčio kiemų (Trakų g. 10).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją