Serijos „Tarp Dviejų Krantų“ idėja kilo 2018 m. pavasarį Kuršių nerijoje fotografų plenero „Uždaros teritorijos“ metu. Autorius, sukūręs pirmuosius darbus šios kūrybiškumo vystymo sesijos, inicijuotos fotografo Jono Staselio, metu, vėliau individualiai tyrinėjo nerijos gyventojų kasdienybę bei santykį su savo kraštu iki 2019 m. vidurio.

Tadas Kazakevičius šią seriją kūrė analoginės fotografijos technika: laukdamas tinkamos šviesos dažnai fotografavo vos tik patekėjus saulei ar jai besileidžiant, pavasarį ir rudenį, taip perteikdamas būtent šio regiono atmosferiškumą. Ir išties fotografijos kvepia mišku, pušies sakais, dumbliais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Serijoje vizualiai pasakojamas regiono unikalumas bei portretuojami žmonės, vienaip ar kitaip pasirinkę šią vietą savo namais. Taip pat portretuojami ir netikėti objektai ar šios vietovės simboliai, perteikiantys kiek kitokį kraštovaizdį, architektūrinę Kuršių nerijos išraišką.

Tadas Kazakevičius

Pavadinimas suponuoja, kad pasakojama istorija remiasi dviejų krantų simbolika – regionu, apribotu krantais iš abiejų pusių, tad jis yra labai įkvepiantis ir užburiantis dvasiškai. Tačiau ši vieta turi ir labai sudėtingą bei įdomią istorinę liniją, kultūrinius ir gamtinius aspektus. Fotografijos plenerus „Uždaros teritorijos“ nuo 2018 metų rengia Lietuvos spaudos fotografų klubas ir viešoji įstaiga „Menų vektoriai“.

Fotografijų serija „Tarp Dviejų Krantų“ jau anksčiau yra atkreipusį pasaulio fotografijos ekspertų dėmesį. Su ja autorius pateko tarp 2018 metų „LensCulture Emerging Talent“ finalistų, o 2019 metais ši serija buvo pristatyta Kinijoje, tarptautiniame fotografijos festivalyje „The Power of Image“, kuris kuruojamas prestižinės „Three Shadows“ galerijos. Šiame festivalyje T. Kazakevičius kartu su kinų fotografu Zhou Yulong ir suomiu Jaakko Kahilaniemi buvo apdovanoti pagrindiniu festivalio prizu. Serija pristatyta įvairiose interneto platformose, tokiose kaip „Ignant“, „LensCulture“, „Thisispaper“.

Pasaulio spaudos fotografijos konkursas „World Press Photo“ rengiamas nuo 1955 metų. Ligi šiol jame buvo apdovanoti tik trys fotografai iš Lietuvos: Antanas Ališauskas 1969 m., Irena Giedraitienė 1975 m. ir Valerijus Koreškovas 1978 metais.

2020 metų konkurse dalyvavo 4282 fotografai iš 125 šalių, kurie konkursui pateikė 73996 fotografijas. Konkurse nominuoti 44 fotografai iš 24 šalių.

Tadas Kazakevičius yra tapęs: „2019 Leica Oskar Barnack awards“,„ 2017 LensCulture Exposure awards“, „2018 ZEISS Photography awards“, 2017 metų parodos „The Royal Photographic Society 160“, 2017 „Sony World Photography“ finalistu. 2017 metais Lietuvos kultūros ministerijos apdovanotas jaunojo kūrėjo prizu bei ne kartą „Auksiniu kadru“ konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“. 2019 metais T. Kazakevičiaus kūryba pristatyta prestižinio „The British Journal of Photography“ popierinėje versijoje.

Daugeliui šalies ir užsienio fotografijos mylėtojų žinoma Tado Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus“, kurios leidinys ir paroda bus pristatyti šiemet. Šiuo metu autorius kuria keletą naujų serijų. Viena jų apie industrinės profesijos nykimą serijoje „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“. Kita serija – „Pernykštis sniegas“, analizuojanti tremties temą, kurios kūrimui autorius sulaukė palaikymo iš Kultūros Tarybos, skyrusios stipendiją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)