Talentingo dueto parengtos vokalinių ciklų ir pjesių fortepijonui solo programos centrinė ašis – nemarusis Roberto Schumanno ciklas „Poeto meilė“, nuskraidinsiantis klausytojus į svajonių ir aistrų pasaulį. Spalvingos Claude Debussy ir Gabrielio Fauré dainos muzikos garsais nutapys įspūdingus vaizdinių peizažus, o koncertą užbaigsiantys Ferenzo Liszto „Trys Petrarkos sonetai“ suteiks sparnus publikos fantazijai bei atvers begalinius romantiškų minčių horizontus.

„Mūsų programos idėja – meilės tema. Pasirinkome ypatingus kūrinius. Ferenco Liszto ciklas „Trys Petrarkos sonetai“ – lyg meilės giesmė išsigalvotai idealiai mylimajai. Tai muzika apie svajonę, kažkur tolybėse esančią karštai geidžiamą Laurą – meninio kūrinio objektą. Petrarkos emocijos – visiškai kitokios palyginti su Gabrielio Fauré „Penkiomis Venecijos dainomis“ ar Claude’o Debussy muzika, kurią atliksime. Tai visiškai kitoks žvilgsnis į tą patį jausmą. Atlikdamas šių kompozitorių dainas, regiu impresionistų, pavyzdžiui, Claude’o Monet paveikslus. Tos dainos – lyg svajingos peizažų akvarelės, kur susilieja žmogaus jausmai ir gamtos vaizdai, šiais kūriniais atsiskleidžiama, jog meilę gali rasti ir gamtos grožyje. Svarbiausias programoje, žinoma, Roberto Schumanno ciklas „Poeto meilė“. Čia požiūris į meilę dar kitoks – net šiek tiek ciniškas, nepatenkintas, taip pat – labai asmeniškas, kalbama apie tai, kaip kažko geidi ir nebūtinai gauni. Schumano dainos palyginti trumpos. Jos – lyg margaspalvė puokštė iš skirtingų žiedų. Trumpai mūsų programą apibūdinčiau taip: viskas – apie meilę ir skirtingus kelius, kuriais ji žmones aplanko,“ – sako koncerto solistas, garsusis olandų tenoras.

Amsterdame gyvenantis dainininkas Marcelis Beekmanas muzikos pasaulyje puikiai žinomas kaip įvairiapusės atlikėjiškos veiklos dainininkas – tai ir gausybė parengtų operinių vaidmenų, ir senosios bei šiuolaikinės muzikos koncertai. Solistas kviečiamas atlikti partijas vokiečių, prancūzų ir italų barokinių operų pastatymuose įvairiose Europos, JAV, Afrikos ir Azijos šalių teatrų bei festivalių scenose. Greta aistros baroko muzikai šis atlikėjas garsėja kaip originalus šiuolaikinių kompozicijų, avangardo interpretatorius. Atlikdamas šiuolaikines kompozicijas jis bendradarbiavo su dirigentais Reinbertu de Leeuw, Sylvainu Cambrelingu, Johnu Adamsu, Marcu Albrechtu, Avneru Bironu ir Jonathanu Stockhammeriu; dainininko repertuare – Igorio Stravinskio, Albano Bergo, Benjamino Britteno, Nicolaso Obouchovo, Pascalio Dusapino, Edisono Denisovo, Mauricio Kagelio, Witoldo Lutoslawskio, Josepho Bardanashvili, Gottfriedo von Einemo ir György Kurtágo kūriniai.

Muzikų šeimoje gimęs pianistas Justas Šervenikas aktyviai koncertuoti pradėjo nuo 2006 m.: grojo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Kauno valstybinėje filharmonijoje ir kt.; gastroliavo Baltarusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Meksikoje. Solistas grojo su dauguma Lietuvos orkestrų, tai pat su San Luis Potosi simfoniniu orkestru (Meksika), „Skipton Camerata“ orkestru (D. Britanija). Šio pianisto kūrybiniame kelyje labai svarbus kamerinis muzikavimas.

Dainininko Marcelio Beekmano ir pianisto Justo Šerveniko koncertas „Poeto meilė“ vyks vasario 9 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje ir vasario 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Bilietus Vilniuje galima įsigyti Filharmonijos kasose ir kakava.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją