Plenero organizatoriai politinių įtampų, karinės grėsmės iššūkių kontekste siekia menininkus supažindinti su istorine Vilniaus praeitimi, multikultūrine jo tradicija (simpoziumo metu vyks pažintiniai pasivaikščiojimai po Senamiestį, ekskursijos muziejuose, dailės galerijose) ir taip stiprinti savos kultūros pagrindus bei statyti kultūrinius tiltus su kitomis šalimis.

Vilnius yra unikalus – tai miestas, kuriame architektūra ir gamta, didybė ir kasdienybė yra susijungusios į vieną visumą; tai vieta, inspiruojanti tapyti, analizuojant spalvas, įvairiausius atspalvius, pustonius. Pleneras vyks ypatingu metų laiku – žiemos ir pavasario sandūroje, kuomet kiekviena diena su jos permainingais orais tapytojams pateikia įvairiausių plastinių staigmenų ir ekspromtų – tame ir slypi didžioji plenero kaip meninio proceso intriga.

Vienas pagrindinių plenero tikslų yra atgaivinti ankstesnę Vilniaus miesto savivaldybės organizuotų plenerų tradiciją ir siekti garbingo bei įpareigojančio vienintelio tarptautinio Lietuvos sostinėje vykstančio tapybos plenero titulo. Tai jau ketvirtą kartą viešbutyje Karolina vyksiantis tapybos simpoziumas.

Pleneras truks dvi savaites, kovo 7 dieną, 18 valandą viešbutyje Karolina bus atidaroma plenero metu sukurtų darbų paroda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją