Tradiciniu tapusį sostinės renginį šiemet kuruoja menotyrininkė Dovilė Tumpytė ir menininkė dr. Akvilė Anglickaitė. Kuratorių duetas šįkart ne tik sudarė maršrutą po daugiau nei tris dešimtis meno erdvių, bet ir pasiūlė pažvelgti į Vilniaus meno sceną iš kosminės perspektyvos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Dar vasaros pradžioje kvietėme meno erdves pagalvoti, su kokiu dangaus kūnu jos tapatintųsi, o jau nuo šio ketvirtadienio lankytojus kviečiame apžiūrėti, kaip šį vaizduotės pratimą interpretavo architektė Aistė Ambrazevičiūtė. Taip siekiame kūrybiškai parodyti meno erdvių tarpusavio ryšius ir sostinės vizualaus meno scenos mastelį“, – apie senojoje VU observatorijoje (dabar VU bibliotekos Baltojoje salėje) eksponuojamą instaliaciją pasakoja kuratorės.
Be specialiai šiam Vilniaus galerijų savaitgaliui sukurtos eksperimentinės architektūros instaliacijos, šių metų renginys išsiskiria ir diskusijų programa. Pirmąją savaitgalio dieną, ketvirtadienį, organizatoriai kviečia aptarti šiuo metu kuriamo meno būvį, jam rūpimus klausimus ir jo santykius su dabartimi, pasauliu, institucijomis ir žiūrovais. Penktadienis skiriamas meno kritikos vaidmens aptarimui, o šeštadienį aktyvūs meno lauko dalyviai ir edukatoriai svarstys, kokios meno ir edukacijos sankirtos galėtų būti produktyviausios ugdant kultūriškai brandžią visuomenę.
Iki sekmadienio truksiančiame Vilniaus galerijų savaitgalyje – dešimties naujų parodų atidarymai. Tad renginio organizatoriai kviečia nepraleisti ne tik jų, bet ir progos atrasti mažesnes projektų erdves tokias kaip „Nulinis laipsnis“, „Studium P“, „Editorial“, „VITRINA & Bench“ ir kt. Ant pastato, kuriame įsikūrusi projektų erdvė „Montos Tattoo“, įsižiebs bendrame Kipro ir Lietuvos paviljone 2013-aisiais Venecijos meno bienalėje rodyti menininko Gintaro Didžiapetrio neonai. Pro vitrinos galerijos „apiece“ langą bus galima apžiūrėti Kazimiero Sližio instaliaciją. O Vilniaus galerijų savaitgalį dar 2016 m. inicijavusi Lietuvos tarpdisciplininio meno sąjunga (LTMKS) siūlys užsukti į neseniai duris atvėrusį kultūros kompleksą SODAS 2123, kur įsikūrusios „Dizaino fondo“, „Trivium“, „Atletika“ parodų erdvės. Pastarojoje organizuojama speciali menininkų filmų programa.
Vilniaus galerijų savaitgalio maršrutas nusidrieks ir per atsinaujinusį Radvilų rūmų dailės muziejų, dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio namus-muziejų, taip pat privačias galerijas „The Rooster Gallery“, galeriją „Vartai“. Turtingą programą parengė ir Nacionalinė dailės galerija. Renginio organizatoriai rekomenduoja apsilankyti organizuojamose ekskursijose po atnaujintas 9-11 nuolatinės NDG ekspozicijos sales. Tai ne tik galimybė susipažinti su per keturis pastaruosius dešimtmečius sukurtų darbų nacionaline kolekcija, bet ir išgirsti pasakojimus iš menininkų lūpų.
Šeštadienį Lietuvai kitąmet Venecijos architektūros bienalėje atstovausiantis menininkas Julijonas Urbonas papasakos apie kontraversišką savo kūrinį „Eutanazijos kalneliai“ (2010 m.), o sekmadienį lankytojai kviečiami į Lietuvos videomeno kūrinių peržiūrą.
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją dalyvavimas VGS renginiuose tarp kurių ne tik diskusijos, bet ir koncertai, susitikimai su menininkais, ekskursijos ir dirbtuvės, galimas tik su išankstine registracija. Vis dėlto, pasak renginio organizatorių, į programą įtraukus daugiau meno erdvių, tai leis optimaliau paskirstyti parodų lankytojų srautus. Nepaisant to, kiekvieno Vilniaus galerijų savaitgalio lankytojo prašoma griežtai laikytis asmens higienos: dezinfekuoti rankas, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, o jaučiantis blogai pasilikti namuose.
Vilniaus galerijų savaitgalio programa čia.