Nors ir būdamas seniausias Lietuvoje, šis folkloro festivalis visuomet pilnas energijos bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos. Šių metų festivalio programoje – per 40 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma. Dauguma jų skirti Lietuvos regionų metams.
Festivalio žiūrovai per keturias dienas galės pasidžiaugti savo etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio – Suomijos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Ukrainos, Nyderlandų, JAV, Gruzijos – svečių folkloro ansamblių koncertais, jaunimo šiuolaikinio folkloro grupių pasirodymais, „Nakties muzikos“ ciklo projektais, sutartinių taku. Jų laukia ir tradiciniai šokių vakarai, tradicinės polkos varžytuvės, solistų, duetų ir tercetų pasirodymai bei kiti teminiai koncertai. Festivalį vainikuos festivalio dalyvių eitynės ir baigiamasis koncetras S. Daukanto aikštėje.
Kaip ir kasmet, festivalio metu šurmuliuos tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė. Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas dar gyvas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas, o tradiciškiausi meistrai ne tik prekiaus savo gaminiais, bet ir demonstruos savo amatą.
Jau daugiau nei dvidešimt metų folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ džiugina ir vienintelė vaikų folkloro šventė Vilniaus mieste „Saulytė“, kuri šiais metais vyks gegužės 31 dieną Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme. „Saulytėsˮ šventės metu visų atėjusių lauks vaikų ir jaunimo folkloro grupių bei pavienių atlikėjų koncertas, kuriame dalyvaus folkloro ansambliai iš Vilniaus, Biržų, Utenos, Vilniaus tautinių mažumų – rusų bei totorių – vaikų folkloro grupės, taip pat vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis-2015ˮ laureatai.
Netrūks ir pramogų vaikams. Renginyje bus kviečiama suptis sūpuoklėmis, karpyti tradicinius karpinius, dekoratyvinės kosmetikos pagalba virsti saulytėmis, žaviais gyvūnais ar kitais personažais, piešti, žaisti įvairius lauko žaidimus bei dūkti kartu su VšĮ „Kaukių akademija“ aktoriais. Taip pat veiks papuošalų (apyrankių, žiedelių, segių) dirbtuvės kartu su žalvario meistru – tautodailininku Stasiu Bagdonavičiumi.
43 metų gyvuojantis festivalis suformavo savo kaip etninės kultūros šventės įvaizdį. Festivalio metu Vilniaus gatvėse, skveruose, kiemeliuose, aikštėse laisvai sklinda įvairiakalbės dainos, šokami įvairių tautų šokiai ir dalinamasi kultūrine patirtimi.