Artėjanti balandžio 24 diena – simbolinė: sueis 2 mėnesiai, kai Rusija vykdo genocidą Ukrainoje. Taip pat tądien Prancūzijoje – prezidento rinkimų II turas, jame susirungs dabartinis prezidentas E. Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė, su Rusijos diktatoriumi putinu siejama M. Le Pen, kuri, jei laimės, sieks NATO ir Rusijos „draugiškų santykių atkūrimo“.
Meninę akciją vystyti ir joje dalyvauti susibūrė pilietiškų neabejingi žmonės, nuo studentų iki apdovanojimus pelniusių įvairių sričių kūrėjų. Tarp iniciatorių ir dalyvių – studentė Marija Janavičiūtė, dailininkė Paulė Bocullaitė, dainų kūrėja ir atlikėja Erica Jennings, šokėja ir choreografė Agnietė Lisičkinaitė, aktorės Vilma Raubaitė, Eglė Špokaitė, Mingaudė Kotryna Zujūtė, Elžbieta Latėnaitė. Taip pat kiti šokėjai, operatoriai, fotografai, DJ ir kt.
Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad „Kruvino“ vakarėlio idėja gimė dailininkei Paulei Bocullaitei, kuri teigia: „Šiuo metu Ukraina viena kovoja už viso demokratinio pasaulio vertybes. Ji moka už jas savo krauju. Tuo tarpu daugelis tariamai tomis vertybėmis besivadovaujančiųjų nerimauja dėl… prastėjančio savo ekonominio būvio. Genocido akivaizdoje. Prancūzijos prezidento rinkimų išvakarėse viena pagrindinių tenykščių debatų temų – infliacija ir mažėjanti perkamoji galia, krentanti prancūzų gyvenimo kokybė. Mūsų akcijos tikslas yra visiškai tiesiogai atvaizduoti, kaip šie argumentai atrodo iš šono.“
Aktorė Eglė Špokaitė: „Šventė kraujyje man – tikslus Vakarų visuomenės atspindys, kurį, manau, turi pamatyti visi, besirūpinantys pirmiausia savuoju privilegijuotu vakarietišku būviu. Nes šios privilegijos tarpsta laistomos išprievartautų kūdikių krauju.“
Dainų autorė ir atlikėja Erica Jennings: „Meno kalba mes galime reflektuoti realybę kaip menininkai ir piliečiai, kuriems rūpi pasaulis, kuriame gyvename. Šis vyksmas simbolizuoja tuos, kurie „šoka“ net tuomet, kai kaimynystėje vykdomas genocidas.“
Aktorė Elžbieta Latėnaitė: „Ukrainoje kasdien prievartaujami, kankinami ir žudomi žmonės, milijonai jau neteko namų ir gyvenimų. Mes negalėjome ramiai sėdėti ir žiūrėti, todėl ir susitelkėme.“ Studentė Marija Janavičiūtė: „Esame čia ne tik dėl Ukrainos. Esame čia dėl mūsų visų. Vakarai privalo atsibusti ir suvokti savo laisvės kainą. Be Ukrainos drąsos ir stiprybės nebūtų ir mūsų visų. WAKE UP FROM YOUR TRANCE, FRANCE.“
Teatro kritikė Sigita Ivaškaitė: „Vakarai jau ima suprasti ir reaguoti į rusų okupaciją patyrusių šalių nuomonę. Nebėra laiko sakyti, jog vėlu, jog sakėm, reikia išlaikyti susitelkimą ir iškalbingiausiomis protesto meno formomis atkreipti dėmesį įvairiomis kryptimis. Visų pirma parodyti, kad šioje situacijoje matomos visos šalys. Šios dienos Prancūzijos politikai svarbios kaip niekad, todėl kreipiame dėmesį į juos ir kartu su visais Vakarais šokdinkime juos iš transo.“