„Mums rūpi išsaugoti paveldą ir jį atverti žmonėms. Okupacijų laikotarpiu atimtos bažnyčios buvo grąžintos apverktinos būklės. Siekiame prikelti Misionierių vienuolyno ansamblį, jį įveiklindami: planuojama sukurti piligrimų namus su viešbučio tipo apgyvendinimo galimybe, o bažnyčios erdvę pritaikyti sielovadiniams ir kultūriniams renginiams. Šis objektas bus orientuotas pirmiausia į piligrimus, kurie vis labiau atranda Vilnių kaip Gailestingumo miestą, bet ir atviras visiems Vilniaus svečiams. Kompleksą valdys ir administruos Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba,“ – pranešime spaudai teigia Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius.

Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios pastato esama paskirtis iš religinės nebus keičiama, tačiau greta esantiems ligoninės, garažo, administracinės paskirties pastatams bus sugrąžinta artimiausia istorinei – religinė paskirtis. Taip šis unikalus pastatų ansamblis bus pritaikomas paskirčiai, kuri yra artimiausia istorinei vienuolyno paskirčiai, – tvirtina Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybos vystymo vadovas Tomas Maknickas. Tokia paskirtis šiems pastatams nustatoma, nes jie pirmiausia tarnaus piligrimų reikmėms.

Ketinama palikti esamą visuomeninės paskirties žemės sklypo naudojimo būdą, nenumatoma požeminių garažų. Šiuo metu yra atlikti objekto tyrimai, kurie būtini projektinių pasiūlymų fazei, tačiau plėtojant projektą tyrimai bus tęsiami. Bus siekiama išsaugoti Misionierių komplekso memorialinę atmintį – įamžinti istorinius faktus, įvykius, asmenybes.

Vykdant projektą bus išsaugotas Misionierių vienuolyno ir bažnyčios ansamblio vaizdas. Ilgus metus buvusi uždaryta bažnyčia bus atverta visuomenei, sutvarkyta teritorija. Panašus paveldo objekto sutvarkymo ir įveiklinimo pavyzdys yra Vilniaus Šv. Mykolo bažnyčia ir Bernardinių vienuolynas, kuriame dabar sėkmingai veikia Bažnytinio paveldo muziejus, „Arkangelo“ konferencijų ir meno centras, kitos organizacijos.

Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblis yra viena svarbiausių architektūrinių dominančių, siejamų su Vilniaus istorinio centro kultūriniu identitetu. Šis išskirtinis ansamblis minimas paraiškoje dėl Vilniaus istorinio centro įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją