Į atsisveikinimą su netikėtai mirusiu rašytoju žmonės gausiai rinkosi tiek Vilniuje, tiek Palangoje. Būtent Palangoje R. Rastauskas buvo žinomas ne tik kaip menininkas, bet ir draugiškas kaimynas, bičiulis, ilgametis miesto gyventojas. „Mūsų RoRa“ – taip bičiulių vadintas talentingasis kūrėjas Palangoje praleido vaikystę, o vėliau ir kūrybingiausius savo metus.
Palanga tapo ir paskutine poilsio vieta. Garsus rašytojas palaidojamas šeimos kape. Amžnojo poilsio velionis atgulė lydimas aplodismentų, o jo kapą nuklojo gausybė gėlių.
„Ro-Ra, Ro-Ra, Ro-Ra“, – atsisveikinant artimieji surengė nedidelį performansą.
Primename, kad R. Rastauskas gimė 1954 m. spalio 13 d. 1978 m. Vilniaus universitete baigė anglistiką. Po studijų grįžo ir stažuotės Londono nacionaliniame, Edinburgo „The Traverse“ ir Skarboro teatruose, 1986 m. grįžo į Lietuvos pajūrį ir dėstė Klaipėdos universitete.
1989–1990 m. buvo „Atgimimo“, 1993–2003 m. – „Lietuvos ryto“, 2003–2004 m. „Akiračių“ (Čikaga, JAV) ir nuo 2005 m. „Verslo klasės“ skiltininkas. 1990 m. R. Rastauskas tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu.Talentingas kūrėjas per savo gyvenimą parašė ir pjesių, scenarijų Lietuvos ir užsienio šalių teatrams, vertė iš rusų, švedų, anglų kalbų (bendradarbiaujant su kitais autoriais), kaip bendraautoris prisidėjo prie Stokholme 2006 m. išleistos knygos „Café Tabac: litauiska essäer“.
R. Rastausko kūryba sulaukė daugybės įvertinimų. 2000 m. jam buvo įteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už publikacijas „Lietuvos ryto“ dienraštyje, 2005 m. – Ievos Simonaitytės literatūrinė premija už esė rinktinę „Kitas pasaulis“. 2005 m. esė rinktinė „Kitas pasaulis“ išrinkta kūrybiškiausia metų knyga, 2010 m. knyga „Privati teritorija“ įtraukta į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką ir nominuota Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje. 2010 m. už žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje, už sakinio eleganciją autoriui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2015 m. – Jotvingių premija už rinktinių eilėraščių knygą „Vienišos vėliavos“. 2016 m. už aktyvią ir intriguojančią naujomis meninėmis formomis literatūrinę veiklą R. Rastauskui suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.