Kaip ir jos debiutinio ilgametražio pagrindinė herojė Nora, C. Song vaikystėje iš Pietų Korėjos persikraustė į Šiaurės Ameriką. Ir tikroji paauglė, ir filmo herojė namuose paliko simpatiją – vaikiną, su kuriuo susitiko tik praėjus dviems dešimtims metų. Filme skleidžiasi ne tik ypatingos sielų draugystės istorija, bet ir egzotiškas Seulo gyvenamųjų rajonų grožis, o šurmuliuojantis Niujorkas vaizduojamas atvykėlio akimis. „Filmuoti Niujorke taip pat sudėtinga, kaip jame gyventi, – šypsosi C. Song, – Tai neįmanoma, bet galų gale pavyksta, ir visada būna verta pastangų.“

Daugelio svajonių mieste studijavusi ir įsikūrusi režisierė įsitikinusi, kad Niujorkas — miestas, kuriam tavęs nereikia. „Būna dienų, kai Niujorkas tave myli. O būti mylimam, bet nereikalingam — labai svarbi šio filmo žinutė. Hae Sung juk sugeba mylėti Norą jos nereikalaudamas. Manau, kad taip jaučiuosi ir aš, filmuodama Niujorke“, – apie patirtį kuriant „Praėjusius gyvenimus“ kalba režisierė. Ji juokauja, kad „Praėjusių gyvenimų“ filmavimo aikštelėje turėjo sutilpti dvi divos – Niujorkas ir 35 mm kamera.

Niujorkas šiame filme, kurio premjera įvyko Sandanso kino festivalyje, iš tiesų vaidina labai estetišką savo pusę. Po dvidešimties metų nesimatymo parke prie garsiosios „Madison Square Garden“ arenos susitikę vaikystės draugai lanko tokias miesto įžymybes, kaip Brukline esanti šimtametė Jane’s karuselė ar Laisvės statula, kurią matydavo daugybė laivais į Ameriką plaukdavusių naujo gyvenimo ieškotojų. O migracijos tema – dar vienas C. Song kūrinio akcentas.

„Esu tiek Rytų, tiek Vakarų mąstymo ir gyvenimo būdo produktas. Siekiau, kad filmas būtų susijęs su abiem pasauliais. Apskritai manau, kad svarbi mano, kaip imigrantės, tapatybės dalis yra noras išvykti“, – mąsto režisierė, kurios filmo pagrindinė herojė, siekdama savo tikslų, pasikeičia vardą ir, nors jos gimtoji kalba – korėjiečių, tampa puikia rašytoja. Rašytojas yra ir jos amerikietis vyras, kuris labiau už viską laukia mylimosios vaikystės draugo viešnagės Niujorke pabaigos.

Filmą prodiusavo ir pristato JAV kino studija „A24“. Netrukus „Kino Pavasaris Distribution“ į kino teatrus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje palydės ir daugiau „A24“ filmų“. Tarp laukiamiausių premjerų – komedija su Nicolas Cage „Sapnų scenarijus“ (Dream Scenario), Kanuose abejingų nepalikusi „Interesų zona“ (Interest Zone) ir istorija apie amerikietiškų imtynių dinastijos Von Eric pakilimą ir nuopuolį „Geležiniai gniaužtai“ (The Iron Claw).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją