„Teatras yra gyvas ir sąmoningas darinys, todėl jis gali vykti visur“, – teigia Milda Al-Slamah ir pabrėžia, jog tikrąja jo vyksmo vieta turėtume laikyti ne teatro sceną, o žiūrovo sąmonę. Norėdama šios minties veikimą pademonstruoti praktiškai, ji leidžia savo pjesės personažams veikti skirtingose erdvėse – bibliotekos kieme, laiptinėje bei konferencijų salėje, bet svarbiausia - publikos vaizduotėje. Tai nulemia scenografijos elementų, teatrinių šviesų bei kitų materialių priemonių atsisakymą.

Pjesės veikėjai, kuriuos vaidina aktoriai Jonas Braškys, Miglė Remeikaitė bei Jūratė Širvytė. yra eiliniai Vilniaus gyventojai, kurių gyvenimuose iš pažiūros viskas einasi gerai. Tik kažkodėl juos glumina vis dažniau iškylantis nerimas ir netikrumo jausmas. Spektaklis atskleidžia momentą, kuriame jau nebeįmanoma nuo šio jausmo pabėgti, jo nutildyti ar, su gurkšniu intoksikuojančio gėrimo, jo nuryti. Tačiau ką su juo daryti? Kiekvienas veikėjas imasi spręsti šį klausimą savaip. Atmesdamas realybės imitavimą kaip kūrybinį sprendimą, minimaliomis raiškos priemonėmis kuriamas spektaklis įgalina publiką matyti pasaulį pjesės personažų akimis. Tokiu būdu jis iškelia klausimus apie tai, kas yra realybė? Ir ar stebėtojas turi galią ją kurti?

„Ryšių“ premjerinis spektaklis bus rodomas penktadienį, gegužės 24 d., 18 val.., Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje, adresu Žirmūnų g. 6. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija adresu rysiai.vilnius@gmail.com .

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją