Į knygą įtraukti aštuoni menininkai – norint atkreipti dėmesį į lygias moterų ir vyrų teises, aprašytos keturios menininkės ir keturi menininkai: Vincentas van Gogas, Helena Frankenthaler, Frida Kalo, Polis Sezanas, Tamara de Lempicka, Klodas Monė, Džordžija O’Kif ir Anri Matisas.
Knygos pabaigoje pateikti meno terminų paaiškinimai, parašyti suprantamai vaikų auditorijai, bei kelios užduotėlės. O kad vartyti knygutę būtų dar įdomiau, vaikai ras iliustracijose matomų vaizdų lipdukus.
Ši itin spalvinga ir nuotaikinga knyga – šeimos dueto – mamos ir sūnaus – projektas. Ilgiau nei metus kirbėjusią idėją pavyko įgyvendinti tuomet, kai prie sumanymo prisijungęs teksto autorės Indrės sūnus Nojus sukūrė iliustracijas. Pagrindinė knygos veikėja – mažiausioji šeimos narė Milė. Likusią kūrybinę knygos komandą sudaro koordinatorė Lėja (taip pat šeimos narė) ir šeimos pažįstami bei draugai, šią knygą kūrę kartu bei dėl jos išgyvenę: kalbos redaktorė Jurgita Jasiūnienė, maketavimo darbus atlikęs Mykolas Vėgėlė ir fotografas Rytis Šeškaitis.
Įdomius ir netradicinius leidybos sprendimus įgyvendino spaustuvė „Standart Impressa“. O knygos iliustracijos buvo kuriamos pasitelkiant dirbtinį intelektą. Viena jų užėmė pirmąją vietą Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos paskelbtame DI meno konkurse.
Įgyvendinant šį leidybos projektą, buvo siekiama sumažinti galimą neigiamą poveikį aplinkai ir žmogui, todėl knygai pasirinktos ekologiškos medžiagos ir sprendimai. Užsakant popierių su „Cradle to Cradle“ ir FSC sertifikavimu buvo apskaičiuota CO2 emisija ir atitinkamai išrašyti ekokreditai. CO2, arba anglies, pėdsakas nurodo anglies dioksido ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, išmetamą į atmosferą dėl atitinkamos veiklos.