Suvokimo erdvės praplėtimas

„Klubo programa šiemet žiūrovus vedžios po netikėtas vidines bei išorines erdves, išeis į paraštes ir lauks kiekvieno maksimalaus įsitraukimo“, – sakė „Sirenų“ Klubo meninės programos kuratorė, kompozitorė Agnė Matulevičiūtė. Pasak jos, Klubo meninės programos ašis – socialinės erdvės, tad festivalio lankytojai bus skatinami palikti teatro erdves ir dalyvauti jų ribas peržengiančiuose performansuose.

Rugsėjo 26 d. bus pristatytas choreografės Agnietės Lisičkinaitės kūrinys „Hands up“ (kūrėjai: Agnietė Lisičkinaitė, Odeta Riškutė, Bush Hartsorn, Povilas Laurinaitis, Morta Nakaitė, Jokūbas Tulaba), kviečiantis žiūrovą dalyvauti viešosios erdvės transformacijoje – proteste miesto gatvėse. Tarp performanso ir politinės intervencijos esanti patirtis interaktyviai tiria trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo.

Itin netikėtoje viešojoje erdvėje po Mindaugo tiltu įvyks šešių valandų trukmės „Airos“ šokio teatro meninė akcija „Rusiška ruletė“ (kūrėjai: Aira Naginevičiūtė, Erika Vizbaraitė, Arūnas Adomaitis). Rugsėjo 28 d. pristatomas kūrinys – tai karo absurdiškumo ir beprasmybės atitikmuo, tai DNR, užkoduotas šių dienų karo agresorių pasakojimuose ir veikimo principuose. Tai dviejų kertinių gyvenimo elementų – gyvybės ir mirties – simbolių priešprieša, išsitęsęs laikinumas, politinė ir socialinė intervencija, aštrus žvilgsnis į karo akivaizdoje nenumaldomai kylančius gyvybės vertės, trapumo, žmogaus brutalumo ir žudymo beprasmybės klausimus.

Klubo meninę programą pabaigs „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrinos apdovanojimai, kuriuose tarptautinė festivalio žiūri skirs prizus įsimintiniausiems kūriniams. Taip pat bus įteiktas ir žiūroviškiausio spektaklio apdovanojimas, kurį išrinks portalo LRT.LT skaitytojai. Rugsėjo 29 d. vyksiančią šventę rengs praėjusiais metais festivalyje komisijos apdovanojimą pelniusi režisierė Laura Kutkaitė ir spektaklio „Sirenų tyla“ kūrybinė komanda. Jau trečius metus iš eilės apdovanojimų ceremonijos vedimas patikimas vieniems iš praėjusių metų laimėtojų, kurie sugrįžta į festivalį, apdovanoja laureatus ir perduoda šią tradiciją naujiems kūrėjams.

Erdvė tradicijai

„Sirenų“ Klubo edukacinėje programoje įvyks slovėnų teatrologo, šokio istoriko ir kuratoriaus Roko Vevaro seminaras „Įvadas į šiuolaikinę scenos menų kritiką“. Kartu su Scenos meno kritikų asociacija organizuojamame seminare bus kalbama apie šiuolaikinės scenos menų kritikos aspektus. Renginys vyks rugsėjo 25 ir 26 d.

Klubo edukacinėje programoje ir toliau palaikoma tradicija sutelkti dėmesį į vieną kūrėją ar kolektyvą ir kuo išsamiau supažindinti su jo kūryba. Šiais metais „Sirenų“ dėmesio centre – Europos žiūrovus sužavėjęs kūrybinis duetas „El Conde de Torrefiel“, kurio spektaklis „Vidinis pasaulis“ bus pristatomas tarptautinėje festivalio programoje. Barselonoje įsikūręs kolektyvas, kurį sudaro Tanya Beyeler ir Pablo Gisbert, žiūrovus kviečia nagrinėti sudėtingas ir dažnai nepatogias temas įspūdinga vizualine estetika išsiskiriančiuose spektakliuose.

Šį rugpjūtį teatro gerbėjai turėjo galimybę „El Conde de Torrefiel“ išvysti Kaune vykusiame festivalyje „ConTempo“, kur buvo rodomas jų darbas „Ultraficcion nr. 1 / Fracciones de tiempo“. Spalio 6 d. „Sirenų“ Klube įvyks Tanya Beyeler seminaras „Nematomos geografijos (Kaip aktyvuoti fikcijas)“, kuriame bus tyrinėjama, kaip nematerialūs elementai, tokie kaip tekstas ir garsas, tampa galingais fizinių erdvių scenoje generatoriais. „Sirenų“ Klubas taip pat kvies pažinti „El Conde de Torrefiel“ kūrybą ryškiausio šio dueto sukurto spektaklio „La Plaza“ vaizdo įrašo peržiūrose, kurios bus vykdomos spalio 6 ir 8 d.

Kaip įprasta, festivalyje bus sukurta erdvė viešai menininkų diskusijai. Į pokalbius apie kūrybą įsitrauks tarptautinėje programoje pasirodysiančių spektaklių „Pleasant Island“ ir „Out of the Blue“ kūrėjai Silke Huysmans ir Hannesu Dereere’u bei „El Conde de Torrefiel“ duetas. Atidžiau įsižiūrėti ir ilgiau įsiklausyti kvies diskusija „Menas kaip erdvė pasipriešinimui“, jungsianti lietuvių ir užsienio menininkus.

„Erdvė kūrėjams gali suteikti laisvę mąstyti, jausti ir kurti, bet gali ir apriboti. Tačiau ji gali būti ir kaskart vis kita vieta, skirta pokalbiams, dalintis idėjomis ir žiniomis. „Sirenų“ Klubo edukacinėje dalyje kviesime tokią erdvę kurti kartu: kalbėti, girdėti, mąstyti, nurimti, įsikvėpti. Ir viskas apie scenos menus, kurie, papildyti pokalbiais, leidžia mums, esantiems vienoje erdvėje, suprasti ir atrasti būdų susikalbėti, net jei nesutinkame“, – sakė „Sirenų“ Klubo edukacinės programos kuratorė, scenos menų kritikė Ugnė Kačkauskaitė.

Visi „Sirenų“ Klubo renginiai yra nemokami, dauguma jų vyks anglų kalba. Į abu organizuojamus seminarus bus vykdoma dalyvių atranka. Atviras kvietimas ir registracija bus paskelbti rugsėjo pradžioje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją