Šįmet „nowJapan“ nuo ankstesnių skirsis koncentruotumu, konceptualumu ir ilgesne trukme: Šv. Kotrynos bažnyčioje rugsėjo 10-ąją prasidės scenos menų renginiai nuo tradicinių iki labai išraiškingų šiuolaikinių jų formų, o savaitgalį, rugsėjo 14–15 dienomis, istoriniame Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme įsikurs Japonijos kultūros sala, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Taip sutapo, kad šįmet keičiasi Japonijos imperatorius, o į vienuoliktus metus žengiantis festivalis koncentruojasi bei atsinaujina. Tad Japonijai ir festivaliui prasideda nauja era. Siekiame keistis, pristatyti įdomesnę, gilesnę, provokatyvesnę kultūros pusę, nes mūsų žiūrovas užaugo, tapo smalsesnis, reiklesnis. Festivalis per platų kūrybinį spektrą parūpins peno įvairaus skonio Japonijos mylėtojams nuo meno gerbėjų iki gurmanų“, – sako „nowJapan“ vadovas Sergej Grigorjev.
Scenos meno savaitę Šv. Kotrynos bažnyčioje pradės ir už Japonijos ribų žinoma eksperimentinės muzikos trijulė „Asa Chang & Junray“, lengvu mostu apimanti visą Rytų muzikos perimetrą. Išgirsime, kaip klasika dera prie džiazo, pašėlusios perkusijos ir skaitmeniniais būdais išardyto žmogaus balso, kuris tampa dar vienu instrumentu šiame ansamblyje. Žavės, o galbūt ir šokiruos šiuolaikinio šokio duetas Kaori Ito ir Theo Touvet, pasaulį išmaišęs daininkas Hideki Sakomizu su pianistu Yuki Deai dalinsis oda virpinančiomis baladėmis.
Spalvingiausias festivalio renginys – tradicinis „Cosplay“ konkursas, šįmet įvyksiantis Šv.Kotrynos bažnyčioje. „Cosplay“ – popkultūros reiškinys, kai žmonės persirengia manga ir anime, mėgstamų filmų, kompiuterinių žaidimų, komiksų, fantastinės literatūros kūrinių personažais, prieš gerus aštuonis dešimtmečius pradėjo plisti iš Japonijos, išpopuliarėjo JAV. Kaip ir kiekvienais metais, per „nowJapan“ vyks savotiškas kostiumų „Eurovizijos“ atrankos konkursas, kurio nugalėtojas atstovaus Lietuvai Londone rengiamame Europos „Cosplay“ konkurse.
Po beveik savaitę trukusių menininkų pasirodymų savaitgalį, rugsėjo 14–15 dienomis, Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme lankytojai atras autentiškos japoniškos kultūros koncentratą: dizainerius ir amatininkus, iliustratorių parodas ir kaligrafijos meistrus, tapančius žmogaus galvos dydžio teptukais, budistą vienuolį, įspūdingo įmantrumo šintoizmo šventyklą Mikoshi, tradicinius Taiko būgnelius, manga dirbtuves, pranešimus apie keliones ir kultūra. Milžiniškas dėmesys bus skiriamas kulinarinei tradicijai: gaminimo dirbtuvės, desertų kultūra, Japonijos gatvės maistas.
Tekančios saulės šalies festivalis – rugsėjo 10–15 dienomis Vilniaus senamiestyje.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją