Projekto tikslas yra aktualizuoti tiek meną miesto erdvėse, tiek pačią istorinę senamiesčio aplinką, kurioje jis vyks. Menininkai kuria specialiai šiam projektui skirtus darbus, kurie atskleis skirtingas skulptūros ir šiuolaikinio meno galimybes. Kuriamas ryšys tarp šiuolaikinių formų ir temų bei klasicizmo stiliaus rotušės architektūros, skatins kitaip pažvelgti į istorinę Vilniaus senamiesčio architektūrą, suprasti ją kaip dinamišką šiandieninio pasaulio dalį.

„Džiaugiamės galėdami šiuo projektu prisidėti prie šiuolaikinio meno populiarinimo viešojoje erdvėje. Rotušės fasade pristatomi ryškiausių šiandienos Lietuvos skulptūros ir instaliacijos kūrėjų darbai ne tik atspindės jų kūrybą, naujus išraiškos būdus, bet ir analizuos šiandien aktualias temas. Tikimės, jog nuolat kintanti ekspozicija skatins praeivius ištrūkti iš kasdienybės, įsitraukti į meno kūrinių interpretavimą bei apmąstyti žmogaus, meno ir miesto santykį“, – sako direktorė Kristina Mizgirytė–Kryžauskė.

Liepos mėnesį pirmasis rotušėje pristatomas kūrinys „Nihil novi“ („Nieko naujo“), sukurtas Algio Kasparavičiaus. Šis autorius yra žinomas dėl savo konceptualios skulptūros, kurioje dažnai manipuliuojama atpažįstamais įvaizdžiais, o jo kūrybos centre atsiduria žmogaus vidinio pasaulio bei jį supančios aplinkos analizė. Naudodamas lengvai atpažįstamas formas, Algis Kasparavičius savo kūrinyje konceptualiai ir su ironija pabrėžia skirtingus šiuolaikinės visuomenės požiūrius į tas pačias aktualijas bei problemas, su kuriomis susiduria daugelis.

Kiekvieno kūrinio eksponavimą lydės susitikimai su autoriais. Jų metu publika galės susipažinti su platesne menininkų kūryba bei užduoti klausimus. Numatomi susitikimai su Algiu Kasparavičiumi: liepos 28 d. ir rugpjūčio 4 d. 18 val.

Daugiau informacijos čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją