Nors pirmame plane matome humoristinį parduotuvės ir jos veikėjų vaizdą, giliau spektaklyje nagrinėjamos rimtesnės temos, tokios kaip potrauminiai sutrikimai ir skirtingi žmonių požiūriai į tą pačias situacijas. Šis pasirodymas neapsiriboja vien tik cirko elementais – kūrėjai pasitelkia fizinio teatro discipliną bei įvairias cirko technikas: žongliravimą, manipuliaciją daiktais ir greito persirengimo techniką (angl. quick change).
Spektaklyje pasirodys trys atlikėjai: kompozitorius Nikita Kiriuchinas, kuris įkūnys pardavėjo vaidmenį ir gyvai atliks muziką, bei du aktoriai-žonglieriai, Kasparas Bujanauskas ir Lukas Dirsė, spektaklio metu nuolat keičiantys personažus – nuo kurjerių iki parduotuvės kaimynų.
„būda.collective“ kūrybinė komanda akcentuoja Lietuvos identitetą ir asmenines patirtis, kurios įkvėpė šio spektaklio sukūrimą. Tai refleksija apie mus visus, apimanti nostalgiją ir šiuolaikinio gyvenimo elementus.
Kūrybinė grupė ne tik keliauja po Lietuvą, bet ir atlieka tyrimus užsienyje – nuo Ispanijos iki Airijos, siekdama integruoti pardavėjų darbo patirtis ir bendravimo ypatybes į spektaklio dramaturgiją. „Maisto prekės“ yra sukurtos bendradarbiaujant su pasaulinio lygio šiuolaikinio cirko erdvėmis – „La Central del Circ“ Barselonoje, Ispanijoje bei „Motion Chapel“ Roskomono mieste, Airijoje.
Estetinė spektaklio pusė remiasi minimalistine scenografija ir tvarumo principu. Scenoje išvysime iš perdirbtų medžiagų pagamintus elementus – prekystalius, lentynas, dėžes ir kitus parduotuvės simbolius.
Specialiai šiam spektakliui buvo sukurta ir garso instaliacija – kasos aparatas. Jis veikia, kaip muzikos instrumentas, kuriuo yra gyvai atliekama muzika, o po spektaklio ir žiūrovai bus kviečiami išbandyti šį aparatą.
Spektaklio „Maisto prekės“ premjera įvyks spalio 24 d., Menų spaustuvės juodojoje salėje, 19 val. Po premjeros spektaklis bus rodomas kituose Lietuvos miestuose – Kaune, Panevežyje, Alytuje ir Klaipėdoje.