„Naujoji tvarka bus patogesnė ir suteiks kolektyvams daugiau galimybių pasiruošti Dainų šventės renginiams. Iki šiol stipendijos buvo skiriamos meno kolektyvų vadovams. Pagal naująją tvarką lėšos gali būti naudojamos ne tik kaip vadovų atlyginimas, bet ir kitoms reikmėms, pavyzdžiui, atlikėjų transporto išlaidoms, kostiumams,“ – kalbėjo Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.
Kaip nurodoma pranešime žiniasklaidai, savivaldybė skelbs du kvietimus teikti paraiškas meno mėgėjų kolektyvams finansuoti. Pirmasis kvietimas numatytas rugsėjį, antrasis – sausį.
Paraiškas finansavimui galės teikti 2024 m. Dainų šventėje dalyvausiantys ir jai besiruošiantys Vilniaus mieste registruoti mėgėjų meno kolektyvai pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro pateiktą sąrašą. Tokių kolektyvų sostinėje yra apie 50, pažymima pranešime.
Finansavimą mėgėjų meno kolektyvai gaus atsižvelgiant į mėgėjų meno kolektyvo kategoriją pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus. Aukščiausio meninio lygio kolektyvui gali būti skirta iki 3 tūkst. eurų, aukšto meninio lygio kolektyvui – iki 2,2 tūkst. eurų, o vidutinio meninio lygio kolektyvui – iki 1,5 tūkst. eurų. Pasak savivaldybės, už panaudotas išlaidas organizatoriai privalės atsiskaityti pagal nustatytą tvarką.
Skirdama finansavimą, savivaldybė siekia palaikyti, skatinti ir sudaryti sąlygas Vilniaus miesto mėgėjų meno kolektyvams aktyviai dalyvauti miesto kultūriniame gyvenime, akcentuojama pranešime.
ELTA primena, kad kitąmet vyksianti jubiliejinė 100-mečio Lietuvos dainų šventė truks net 8 dienas ir vyks birželio 29–liepos 6 dienomis. Šventės metu planuojama 14 renginių, kuriuose dalyvaus 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų. Šiemet, ruošiantis pagrindinei šventei, įvyks 7 regioninės dainų šventės.
Pasak 2024-ųjų dainų šventės vadovo ir dirigento Sauliaus Liausos, renginyje dalyvaus apie 35 tūkst. dalyvių ir per 1,5 tūkst. kolektyvų.