Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų rezidavus beveik visiems Lietuvos valdovams, atkurtuose Valdovų rūmuose tvyro ypatinga atmosfera, o vidiniame kieme atsiskleidžia visas istorinės architektūros grožis. Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai šioje išskirtinėje erdvėje turės galimybę mėgautis daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusio ir Baltijos šalių kultūrą garsinančio „Kremerata Baltica“ orkestro ir jo meno vadovo bei įkūrėjo, legendinio smuikininko Gidono Kremerio atliekama muzika, rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Vienintelis smuikininkas gavęs aukščiausio lygio įvertinimą

Būtent Vilniuje kadaise sugrojęs savo pirmąjį rečitalį latvių kilmės smuikininkas Gidonas Kremeris orkestru keliauja po visą pasaulį – nuo Japonijos iki Šiaurės Amerikos, koncertuoja presižiškiausiose pasaulio scenose kartu su žymiausiais orkestrais ir dirigentais.

Šis muzikos genijus išsiskiria savo repertuaro charakteristika, kuri aprėpia įvairiausią muziką – nuo klasikos, romantizmo iki XX a. vidurio kompozitorių-novatorių opusų bei šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio autorių kūrybos, dažnai nepelnytai pamirštos. Tarptautiniai apdovanojimai, pavydėtinas darbštumas, ryžtas ir originalus muzikinis mąstymas G. Kremeriui pelnė pasaulinį pripažinimą. Pats aukščiausias atlikėjo įvertinimas – muzikos pasaulio Nobelio premija vadinamas Japonijos meno asociacijos „Praemium Imperiale“ apdovanojimas.
Gidonas Kremeris

Tarp „Kremerata Baltica“ apdovanojimų – „Grammy“

Maestro indėlį į klasikinės muzikos istoriją atskleidžia ir 1997 m. jo paties suburtas kamerinis orkestras, Baltijos šalių pasididžiavimas – „Kremerata Baltica“, kuriame groja talentingiausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantai. Kolektyvas išleido daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, tarp jų – prestižiniai „Echo Klassik“ ir „Grammy“ įvertintas „After Mozart“, „Grammy“ nominuoti Georgeso Enescu ir Mieczyslawo Winbergo muzikos albumai.

2009-aisiais kūrybinga kolektyvo veikla buvo įvertinta japonų „Praemium Imperiale“ prizu, o 2016 m. trofėjų kolekciją papildė antrasis „Echo Klassik“ apdovanojimas už Dmitrijaus Šostakovičiaus fortepijoninių koncertų albumą, įgrotą su rusų pianiste Ana Vitinskaja. 2019 m. gegužės 3-iąją pasaulinė garso įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ išleido lenkų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo kompaktinę plokštelę, kurios autoriai – „Classic FM“ geriausia pasaulio dirigente moterimi pripažinta M. Gražinytė-Tyla, smuikininkas Gidonas Kremeris, Birmingemo miesto simfoninis orkestras ir „Kremerata Baltica“.

„Kremerata Baltica“ tapo puikia Baltijos kultūros ambasadore – šiandien šį orkestrą, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis. Per pastaruosius du dešimtmečius G. Kremeris ir jo įkurtas ansamblis intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir koncertų salėse bei praturtino muzikos lobyną.
„Kremerata Baltica“

Programoje – A. Žlabio pasaulinė premjera

Aukščiausia atlikimo kokybe pasižymintis „Kremerata Baltica“ kartu su Gidonu Kremeriu liepos 22 d. koncerto metu atliks ypatingą kūrinių programą. Skambės pasaulinė pianisto ir kompozitoriaus Andriaus Žlabio premjera smuikui solo ir styginiams „Perpetuum“, M. Weinbergo daugiasluoksnė, konstrastingų ritmų ir netikėtų garsinių išraiškų Simfonija Nr. 10 styginiams, kurioje Gidonas Kremeris grieš orkestro pirmuoju smuiku.

Simfonija Nr. 10 styginiams (parašyta 1968 m.) yra vienas iš Weinbergo šedevrų didesnio masto simfoninių kūrinių žanre. Tai išskirtinės konstrukcijos kompozicija, kurios klausant užimą kvapą, o akimirkomis užplūsta jausmas, tarsi muzika sugriauna visus erdvės barjerus ir tuo pačiu metu užpildo kiekvieną jos tašką. Koncerte klaisytojai taip pat išgirs originalumu išsiskiriantį, galingą M. Mussorgskio muzikos šedevrą – fortepijoninių pjesių ciklą „Parodos paveikslėliai“, aranžuotą styginiams ir perkusijai. Sukurti šį ciklą autorių įkvėpė jo gero bičiulio daikininko ir architekto Viktoro Hartmanno meno kūriniai. Visą muzikinę programą papildys ir sustiprins vaizdo projekcijos, kartu su Maximo Kantoro paveikslais.

„Midsummer Vilnius“ organizatoriai jau pristatė visus šių metų festivalio renginius, tarp kurių „Mantas: Rhapsody Recomposed“, choro „Bel Canto“ ir orkestro koncertas „Deep Field“, Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Bado meistras“, išskirtiniai Andriaus Mamontovo ir Jazzu koncertai, „Garbanotas“ kartu su pučiamųjų ansambliu ir kiti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją