Pirmąjį festivalio vakarą įvyks gatvės šokio spektaklio „Vyrsmas“ premjera. Spektaklis, rugsėjį pristatytas Kauno miesto kameriniame teatre, gruodžio 28-ąją bus adaptuotas buvusiame Lukiškių kalėjime, pripildytame savitų kontekstų ir istorijų. Gatvės šokio menininkas, spektaklio kūrėjas ir atlikėjas Marius Eidrigevičius kelia klausimus, kokie emociniai ir psichologiniai barjerai trukdo šiuolaikiniams vyrams atsiverti, ką reiškia būti pažeidžiamiems ir atjaučiantiems savo pačių atžvilgiu? Spektaklis „Vyrsmas“, kuriame vaizduojama vyro vidinė kelionė iš stereotipais grįsto vyriškumo į savęs supratimą ir priėmimą, paremtas ir asmenine kūrėjo patirtimi. „Pačiam nekantru, kaip mums su komanda pavyks tokioje forma ir kontekstais neįprastoje erdvėje pritaikyti visa tai, kas jau sukurta”, – dalijasi M. Eidrigevičius.
Gruodžio 29 dieną – galimybė paskutinį kartą šiemet pamatyti kritikų ir publikos pripažinimą drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija jau pelniusį šokio spektaklį (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj”. Po gastrolių Londone minint artėjantį Vilniaus 700-ąjį jubiliejų, spektaklis grįžta į Menų spaustuvę Vilniuje. Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotame spektaklyje žiūrovai kviečiami pažvelgti į paauglystę iš stebėtojo, tėvų, mokytojo, sprendimų priėmėjo žiūros taško ir apmąstyti galios ribas tarpasmeniniuose ir kartų santykiuose.
Trečiąjį festivalio vakarą bus pristatyta ukrainiečių menininkų kūryba ir jaunųjų šokio kūrėjų iš Lietuvos šokio darbo eskizas. Nemokamame vakare Menų spaustuvėje kūrėjai M. Eidrigevičius, Ema Senkuvienė ir Greta Snitkutė pristatys spektaklio „Tiesa-drąsa“ eskizą, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į senosios kartos kolektyvinę pasąmonę, požiūrį į (ne)norą keisti(s) ir pokyčių svarbą visuomenėje.
Po jaunųjų kūrėjų prisistatymo Lietuvoje apsistoję ir kūrybinę veiklą tęsiantys ukrainiečių menininkai Maria Koreneva ir Sandro Garibashvili šokio darbu ir trumpametražiu šokio filmu pasakos apie savo karo patirtis Ukrainoje. Šokio darbe „Mriya“ tyrinėjama, kas nutinka svajonėms karo metu ir ką esame pasiryžę padaryti, kad jas išlaikytume. „Karas verčia bėgti paliekant viską – ko imtumėtės, jei teturėtumėte valandą susikrauti daiktus ir išvykti? Savo kompiuterį? Vaikų drabužius? Grąžtą? Plaktuką? O savo svajones? Tikriausiai apie jas pagalvotumėte vėliausiai. Tai ne išgyvenimo klausimas, ar ne?“, – retoriškai klausia darbo choreografas S. Garibashvili ir „akis iš šalies“ M. Koreneva.
Tą patį vakarą įvyks ir trumpametražio šokio filmo „Tell Me – Де Ти?“ premjera. M. Koreneva režisuotame ir S. Garibashvili prodiusuotame filme keturi šokėjai filme gilinasi į sunkias emocijas ir ribines būsenas, kurias palieka karas, išreikšdami jas šokiu, poezija ir vaizdiniu pasakojimu. Vakaras Menų spaustuvėje užsibaigs neformalia diskusija su lietuvių ir ukrainiečių kūrėjais.
Festivalį gruodžio 30-ąją vainikuos šokio kovos klube „Opera social house“. Improvizuodami pagal DJ parinktą muziką, šokio kovų dalyviai atskleis skirtingų gatvės šokio stilių technikas ir pristatys savo identitetą. Šokio kovų nugalėtojas laimės nemokamą įėjimą į visus šio sezono renginius klube „Opera social house“ ir „Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatro spektaklius.
Šokio festivalio „Pūga“ programoje taip pat laukia nemokamos šokio pamokos ir vakarėliai. Daugiau informacijos ir registracija į nemokamus festivalio renginius čia. Į mokamus renginius bilietus platina Bilietai.lt