Per keturias šventės dienas dainininkų, šokėjų, instrumentalistų, tautodailės, amatų, liaudies meistrų, tyrinėtojų ir entuziastų dėka miestui atsiveria amžius apimanti etninės kultūros panorama. Todėl pagrindinis artėjančių „Skamba skamba kanklių“ sukaktuvių akcentas skiriamas festivalį kuriantiems žmonėms.

„Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojančio folkloro festivalio šerdis yra bendruomenė: gaivinusi, sergėjusi iš protėvių perimtą tautos kūrybą ir auganti kartu su kelinta jos puoselėtojų karta“, – sako festivalį organizuojančio Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Sandra Daugirdienė.

Bendruomeniškumas sklis per visą „Skamba skamba kanklių“ programą, o ypač reikšis 700-ajam sostinės gimtadieniui dedikuotame renginyje „Daugiatautis Vilnius“, kuriame pasirodys lietuvių ir tautinių mažumų – lenkų, ukrainiečių, totorių, žydų – kolektyvai.

Šis ir dar daugybė koncertų burs klausytojus į šventės epicentru visam savaitgaliui virstantį Bernardinų sodą. Čia ant pagrindinės festivalio scenos šeimininkaus vaikų, jaunimo, įvairių Lietuvos regionų ansambliai, grupės, svečiai iš užsienio. Dar penktadienį unikalų vakarą gamtos prieglobstyje dovanos tradicinis „Sutartinių takas“, kur paukščių čiulbesys ir Vilnelės čiurlenimas darniai jungsis su giedotojų balsais, skudučių ir ragų skambesiu.

Įžengusiuosius šeštadienį ir sekmadienį sode pasitiks vaišingiausias festivalio įvykis – tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė „Darbas meistrą giria“, o „Amatų kieme“ veiks kūrybinės dirbtuvės kiekvienam, panorusiam savo rankomis išbandyti liaudies meistrų amatą ir pasigaminti suvenyrą.
Tačiau atrakcijos vaikams ir suaugusiesiems nėra vienintelė proga „Skamba skamba kankliuose“ apčiuopiamai patirti tradicinę kultūrą. Pasak rengėjų, jubiliejinis festivalis sieks išlikti gyvas, atviras ir prieinamas visiems.

„Autentiškas folkloras – reiškinys, apie kurį dažnas nutuokia tik iš nuogirdų, nepaliktas vien paveldo saugotojams. Tai, kas glūdi senelių pasakojimuose, tautosakos knygose ar etnografiniuose muziejuose, yra nešama į Vilniaus gatves, kur bent keturioms dienoms tampa iš arti pasiekiama ir atsitiktiniam praeiviui, – teigia S. Daugirdienė.

Taip festivalio gretos plečiasi, nes ryšio su savo šaknimis nejaučiantį stebėtoją, jei tik jis leidžiasi, pagauna gyvosios tradicijos tėkmė, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio plukdysianti lankytojus prie ištakų vasarėjančiu miestu: Vilniaus dailės akademija, Vaidilos teatras, Šv. Kotrynos bažnyčia, Energetikos ir technikos muziejus, Lietuvos nacionalinis kultūros centras bei kitos erdvės svetingai priims visus, ieškančius tiek tautinės archaikos, tiek šiuolaikinių folkloro interpretacijų, mėgstančius turiningai vakaroti ar net panaktinėti.

Bus siūloma pramokti skambiausių visų laikų festivalio dainų, susikaupti klausantis liaudies giesmių, praplėsti akiratį svečių šalių papročiais, pabendrauti su seniausių kaimo tradicijų tęsėjais, trepsėti tradicinių šokių žingsneliais ir, be abejo, išgirsti lietuvių ir užsieniečių prakalbintas kankles.

Paskutinę „Skamba skamba kanklių“ dieną folkloro mylėtojai tradicinėmis dainomis, šokiais ir muzika pripildys senamiesčio gatves, kiemus, skverus ir Rotušės aikštę.

Nuo 1973 m. žydint alyvoms ir giedant lakštingaloms rengiamo festivalio organizatoriai priduria: „Visu šiuo vyksmu užtenka tiesiog grožėtis. Bet mes raginame: gana tik grožėtis, metas pasinerti ir švęsti!“
Visi festivalio renginiai – nemokami.

Detali tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ programa bus paskelbta netrukus. Daugiau informacijos – svetainėje ssk.lt ir Facebook puslapyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją