„Pavasarį, prasidėjus karantinui, man, kaip, veikiausiai ir visiems menininkams, teko permąstyti savo darbo reikalingumą, vertę ir panašiai. Kilo įvairiausių minčių... Esu dėkinga kompanijai „Humanaid“, remiančiai pabėgėlius Lietuvoje ir organizavusiai įvairiausius kursus internetu. Jie mane ir pakvietė sekti pasakas vaikams internetu.
Sutarėme, kad viskas vyks lietuvių kalba ir jie tuo pačiu lietuviškai galės mokytis... Jų dėka karantino metu man pavyko nušauti kelis zuikius: palaikyti Stalo teatro pulsą, susitikti su Pabėgėlių centro, Lietuvos darželių ir tiesiog Stalo teatro gerbėjų vaikais. Negana to, prie šių popiečių prisijungė ir lietuvių šeimos iš Italijos, Liuksemburgo bei Briuselio... Vaikai siųsdavo man savo pačių sukurtus dirbinius bei filmukus, tad supratau, kad tai, nors ir negali atstoti gyvo kontakto, yra reikalinga, tad nusprendžiau tęsti. Taigi dabar, Kultūros tarybai šią mintį parėmus, visą vasarą seksiu pasakas internetu įvairiausiose pasaulio vietose esantiems vaikams“, – pranešime žiniasklaidai sako Stalo teatro įkūrėja, aktorė S. Degutytė.
O pavargusiems nuo kompiuterių ir pasiilgusiems gyvų susitikimų Stalo teatras taip pat turi ką pasiūlyti. Po gastrolių į Klaipėdą ir Kelmę, vaikams sudalyvavus keliose stovyklose, šis teatras pasirodys naujojoje „Menų spaustuvės“ scenoje, įsikūrusioje jos kiemelyje. Liepos 25 d. 18 val. žiūrovai kviečiami į interaktyvų spektaklį „Kas pasauly gražiausia“, kurio metu vaikai su tinkamomis apsaugos priemonėmis galės ir pjauti, ir kalti, ir gręžti.
O rugpjūčio 22 d. žiūrovų lauks Auksinį scenos kryžių pelnęs spektaklis „Gandro dovana“, vyksiantis praktiškai gandrų išskridimo proga: jau nuo seno sakoma, kad Šv. Baltramiejaus dieną, rugpjūčio 24 d., išskrenda gandrai. Šiame spektaklyje Vyras ir Moteris (Tėvas ir Motina, Dievas ir Deivė...), skambant gyvai atliekamai muzikai, pasitelkę įvairius senoviškus rakandus kuria pasaulį pagal senovės lietuvių „gyvybės medžio“ modelį.