Pirmosios šį filmą suskubusios pamatyti moterys turėjo galimybę išgirsti ir renginio metu vykusią diskusiją. Susitikime savo įžvalgomis ir patirtimi dalinosi psichologė-seksologė Laura Butvilaitė bei itin aktyvi visuomenės veikėja ir Lietuvos kalinių globos draugijos steigėja Milda Bliumenzonienė.

Susitikime dalyvavusi Milda Bliumenzonienė yra įtrauka į Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga sudarytą šimto moterų, kuriomis didžiuojasi viso pasaulio lietuviai, sąrašą, o paklausta apie savo amžių, nedvejodama atsako, kad apie tai net nesusimąsto. „Man amžius atrodo privalumas. Tikra laimė, kai tau virš šešiasdešimties – jau tiek daug padaryta per gyvenimą, tad sulaukęs tokio amžiaus gauni laisvę daryti ką nori arba atsisakyti daryti ko nenori. Amžius suteikia be galo daug gerų dalykų, o jaunų žmonių, visa tai dar laukia“, – pranešime žiniasklaidai linksmai nusiteikusi sakė Milda.

„Kol esi jaunas, sociumas primeta daug dalykų, kuriems sunku atsispirti, o brandžiame amžiuje supranti, kad daugelis jų yra nesvarbūs. Visas gyvenimas susideda iš daugybės vidinių kovų, karjeros siekio, aplinkos spaudimo. Tereikia su tuo išbūti, išmokti perprasti esminius gyvenimo principus, o tada, gauni daug gero, ramaus laiko“, – patirtimi dalinosi M. Bliumenzonienė.

Paklaustos apie intymiąją gyvenimo pusę vyresniame amžiuje, pašnekovės sutaria, kad svarbiausia yra psichologinė būsena, emocijos, o būdų intymumui išreikšti yra įvairių, ir nuotaikingai priminė, kad svariausia apie tai negalvoti, o daryti.

„Be abejo ateina amžius, kai sveikata ne viską leidžia, bet iš savo patirties galiu pasakyti – jei mūsų poroje sekso ir nebūna, apie jį mes bent galvojame“, – nuotaikingai pasakojo Milda, pabrėždama, kad vyrams taip pat reikia meilės ir artumo.

Kaip pasakojo psichologė-seksologė Laura Butvilaitė, mūsų visuomenėje gajus mitas, kad jaunimas yra seksualinio gyvenimo ekspertai. „Šiuo klausimu yra diskriminuojami vyresni žmonės, ignoruojamas ir neigiamas jų seksualumas. Vis tik žmonės, kurie tai daro visą gyvenimą yra ekspertai, turi daugiau patirties, nors apie tai priimta nutylėti“, – diskusijos metu sakė Laura Butvilaitė.

Anot Lauros, moterų potraukis priklauso nuo santykių su partneriu kokybės. „Moterys jautriau reaguojame į emocinius dalykus. Kitas dalykas – pačios santykis su savo kūnu, kūno seksualumo pajautimas. Labai jaunos merginos ne visada pasitiki savo kūnu, tad dažnai būna, kad vyresnės atsiskleidžia labiau. Seksualumas nėra nusakomas amžiaus ribose, daug kas slypi mūsų mintyse. Svarbiausia išlaisvinti save, tada galima turėti kokybišką lytinį gyvenimą. Be to, yra daug intymaus gyvenimo atmainų: glamonės, prisiglaudimai, kurie taip pat teikia daug pasitenkinimo, nebūtinai vadovautis tik tradiciniu sekso apibrėžimu“, - apie seksualumą vyresniame amžiuje sakė L. Butvilaitė.

Šveicarų režisierės Stephanie Chuat ir Veronique Reymond dokumentiniame filme „Damų laimė“ gilinasi į vienatvės brandžiame amžiuje temą, iškeldamos ją į paviršių ir priešpastatydamos subrendusių moterų savirealizaciją ir laimingą gyvenimą prieš jaunystės kultą. Filmo herojų gyvenimai fiksuojami tuo momentu, kai jos pradeda naujus etapus, ieško ir drąsiai kelia sau ir savo ateičiai naujus reikalavimus.

Filme pasakojama, apie moteris, kurios nepaisant savo amžiaus, yra aktyvios, ieškančios įdomios veiklos, savirealizacijos, atrandančios laivės pojūtį, romantiką ir meilę. „Damų laimės“ herojės – penkios į septintą gyvenimo dešimtmetį įkopusios moterys, kurias jungia bendras bruožas: kasdienė kova su vienatve. Tačiau tai nereiškia, kad jos nusivylusios gyvenimu ir praradusios tikėjimą laiminga ateitimi. Juk svajoti niekada ne per vėlu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją