„Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus kviečia liepos 26–rugpjūčio 9 d. net į 118 renginių visoje Lietuvoje ir Lenkijoje, o virtualūs tiltai su poetais leis susitikti gyvenantiems Šveicarijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje. Deja, dėl pandemijos teko keisti ne tik festivalio datą, bet ir pirminę programą.

Įdomioje ir jaunatviškoje festivalio programoje – laukia gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, naujausios kūrybos skaitymai, autoriniai vakarai, koncertai, jungiantys eiles ir muziką, su ryškiausiais dainuojamosios poezijos ir džiazo atlikėjais. Šiemet „Poezijos pavasaryje“ debiutuos itin daug jaunų kūrėjų: skaitymuose, improvizacijose, slemo vakaruose. Festivalio programoje nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikų šimtmečiai: Aukštaitijoje poetai ir aktoriai keliaus poeto Pauliaus Širvio, o Žemaitijoje – poeto Henriko Nagio gimtaisiais takais.

Didžioji dalis renginių vyks atvirose erdvėse: aikštėse, parkuose, soduose, skveruose, kiemuose, sodybose ir kitur.

Negalintys atvykti į festivalio renginius galės dalį vakarų stebėti tiesiogiai transliuojamus internete.

Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Poetai ir barikados“. Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai, literatūros kritikai Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Lina Buividavičiūtė, Alvydas Jegelevičius, Aušra Kaziliūnaitė, Nijolė Kliukaitė, dr. Žydronė Kolevinskienė, Agnieszka Rembiałkowska (Lenkija), dr. Ieva Rudžianskaitė, dr. Regimantas Tamošaitis, Aleksandra Zińczuk (Lenkija) ir nuotoliniu būdu Simon Lewis (Airija), Adam Vajna (Vengrija). Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.

Išleistas almanachas „Poezijos pavasaris 2020“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetai Dainius Gintalas, Benediktas Januševičius. Festivalio svečių kūrybą atrinko poetas, vertėjas Vytas Dekšnys. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2020“ parengė poetas Rimantas Kmita. Almanacho dailininkas Gytis Skudžinskas.

Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta užsienio šalių poetai, vertėjai Carolina Pihelgas ir Berit Kaschan iš Estijos, Henriks Eliass Zēgners ir Toms Treibergs iš Latvijos, Aleksandra Zińczuk, Urszula Zajączkowska ir Agnieszka Rembialkowska iš Lenkijos, Bejan Matur (Turkija), Simon Lewis (Airija), Adam Vajna (Vengrija) – nuotoliniu būdu, o kiti kviesti užsienio poetai dalyvauja su savo kūryba „Poezijos pavasario“ almanache.

Norintys susipažinti su kitų šalių poezija ir atvykusiais svečiais kviečiami apsilankyti „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose „Duetai +“ Rašytojų klube, pirmą kartą rengiamuose Baltijos šalių poezijos skaitymuose Vilniuje ir Kaune, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje. Festivalio svečiai taip pat dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Nidoje, Šilavoto Davatkyne, Varėnoje, Alytuje, Širvintų rajone ir kitur.

56-uoju „Poezijos pavasario“ laureatu šiais metais tapo poetas Alis Balbierius už eilėraščių rinkinį „Ekvilibriumas“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Jam ir bus įteikta Maironio premija. Festivalio laureatas yra ir žymus fotomenininkas, jo darbų paroda iš portretų serijos „Kelyje“ bus atidaryta Rašytojų klube.

Festivalyje bus įteiktos literatūrinės Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Antano Miškinio, Zigmo Gėlės, Dionizo Poškos premijos, taip pat Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą ir kita. Aktoriui skaitovui, dainų autoriui ir atlikėjui Giedriui Arbačiauskui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas.

Festivalis bus pilnas įvairiausių renginių, susitikimai su mėgstamais kūrėjais dovanos tikrą, o ne virtualų džiaugsmą.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)