Trijų dienų programoje – kruopščiai programos sudarytojų atrinkti filmai, atliepiantys šių metų festivalio temą – ritualą, padės pažinti ekopoetiką, ragins „pradėti stebėti savo pirštais“, kvies eksperimento būdu tyrinėti garso ir filmo medijas bei pasiūlys galimybę išmokti kurti perdirbtas kameras. Visa tai – tik maža dalis, kas laukia eksperimentiniam kinui neabejingų klaipėdiečių ir miesto svečių, pasirengusių praplėsti „ritualo“ sąvoką ir atrasti „ritualą“ ne aplink kiną, o jame.
Kaip prisijaukinti eksperimentinį kiną šiais metais kviečia Klaipėda?
Tradicinėse trijų dienų dirbtuvėse – galimybė sukurti perdirbtą kamerą
Eksperimentinio kino festivalio „Suspaustas laikas“ viešnagę Klaipėdoje tradiciškai pradės trijų dienų dirbtuvės, kuriose šiais metais lauks fotografas, menininkas Dan Hermouet skiriantis dėmesį ne tik kūrybiškumui, bet ir tvarumui. Dirbtuvių metu bus galima išmokti kurti perdirbtas kameras, tobulinti fotografavimo procesą bei tyrinėti naujoviškas fotografijų kūrimo ir spausdinimo technikas.
„Dėmesys procesui, o ne galutiniam produktui“, – tokia nuostata lydės dirbtuvių metu. Ankstesnė fotografijos ar alternatyvaus spausdinimo patirtis nėra būtina. Dirbtuvės vyks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo fotolaboratorijoje (Bažnyčių gatvė 4, Klaipėda). Registracija: https://forms.gle/nCZCH8Uwyce3xX3KA . Dalyvių kiekis – ribotas.
Pirmasis festivalio vakaras Klaipėdoje prabils ekopoetika
Rugpjūčio 14 d. (trečiadienį) 21 val. renginių erdvėje „Hofas“ pirmąjį festivalio vakarą Klaipėdoje pradės kino menininko Miklós (Miki) Ambrózy, bendraujant kartu su Laura Gudaite ir Jurijumi Dobriakovu, kuruota programa „Ateitis nebus rodoma per televiziją (iki 25 metų ir jau eksperimentuoja!)“. 19–25 metų meno studentų vieno ekrano darbų kūriniuose gaiviai, naujai ir unikaliai paliečiamos šiuolaikinės problemos.
Vakarą pratęs ekopoetika, kviečianti „pradėti stebėti savo pirštais“ bei permąstyti savo santykį su pasauliu per eksperimentinio kino prizmę. „Ekopoetika I: Pradėkite stebėti savo pirštais – Dialogai“ – Vilniaus kino menininko Miklós (Miki) Ambrózy kuruota programa, kurioje, pasitelkiant kiną, kaip pokalbio formą, nukarūnuojamas žmogus, kaip visa ko centras. „Vis labiau aiškėja, aplinka mus formuoja taip pat, kaip ir mes ją, jei ne labiau“, – pristatydamas programą sako jos sudarytojas Miklós (Miki) Ambrózy.
Ritualai iš Kvala Lumpūro
Rugpjūčio 15 d. (ketvirtadienį) nuo 21 val. renginių erdvėje „Hofas“ žiūrovų lauks išskirtinė KOK Siew-Wai iš KLEX (Kvala Lumpūro eksperimentinio kino, video meno ir muzikos festivalis Malaizijoje) kuruota programa „Laiko tėkmė I & II“, kurioje – darbai iš Japonijos, Malaizijos, Taivano, Tailando, JAV ir Vietnamo. Filmuose nagrinėjamos ritualo, laiko ir pokyčių temos, tyrinėjama šeimos dinamika, kultūrinė tapatybė ir kartų skirtumai.
„Laiko tėkmė I & II“ – savitai, kūrybiškai atliepia ir šių metų festivalio temą. Pasak festivalio organizatorių, vienas iš pagrindinių šios, iš už vandenyno atsivežtos, programos leitmotyvų – ritualinis pakartojimas.
Paskutinio vakaro kinematografiniai ir muzikiniai ritualai
Rugpjūčio 16 d. eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“ pakvies į paskutinį šiais metais vakarą su kinematografiniais ritualais. 21 val. renginių erdvėje „Hofas“ žiūrovų lauks tarptautinė konkursinė programa nagrinėjanti kiną, kaip ritualą.
O 22 val. į eksperimentinio kino muzikinius ritualus pakvies lietuvių džiazo saksofonininkas, kompozitorius Simonas Šipavičius. Ne vienu apdovanojimu įvertintas saksofonininkas pažįstamas ir grupės „Sheep Got Waxed“ gerbėjams. S. Šipavičius yra pasirodęs visuose didžiuosiuose Lietuvos džiazo festivaliuose, grojęs daugybėje koncertų tiek Lietuvoje, tiek Europoje, o rugpjūčio 16-osios vakarą užlies muzikiniais eksperimentais Klaipėdą.
Pakvietęs pažinti kiną, kaip ritualą, Vilniuje, Nidoje ir Klaipėdoje, eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“ šia, muzikalia, nata atsisveikins iki kitų metų.