Kimbra Lee Johnson arba tiesiog Kimbra augo medikų šeimoje, bet anksti suprato, kad tuo keliu neis. Būdama dešimties ji pradėjo rašyti dainas tėčio dovanota gitara. Prince‘as, Stevie Wonderis, Jeffas Buckley ir skandinavų muzikos diva Bjork pakeitė jos gyvenimą. Kada jai buvo septyniolika metų, ji išsinuomojo vieno kambario butą Australijoje ir savo pačios jėgomis įrašė albumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Su Gotye ji įrašė vieną garsiausių šio dešimtmečio hitų „Somebody That I Used To Know“. Sutiksite, nebuvo radijo stoties ir kavinės, kuri negrotų šios dainos. Ji buvo puikiai sutikta ir Lietuvoje. Vien „Youtube“ platformoje šis kūrinys peržiūrėtas 1 milijardą ir 200 milijonų kartų. Įspūdingas pasiekimas. Taip Kimbra užkariavo pasaulį ir susižėrė bene visus įmanomus apdovanojimus. Vos po metų namo ji parsinešė dvi prestižines „Grammy“ statulėles – už metų įrašą ir metų duetą su Gotye. Kimbra yra trečias žmogus Naujosios Zelandijos muzikos istorijoje, galintis pasigirti „Grammy“. Tokių apdovanojimų bet kam neduoda, juk tiesa?
Toks pripažinimas atvėrė visas duris muzikos industrijoje. Būta daug draugysčių ir pažinčių. Tiesa, ji tikrai nėra tik antras balsas toje dainoje ir vienos dainos atlikėja. Jos margas muzikos katalogas ir gyvų pasirodymų estetika verta atskiro dėmesio. Muzikos kritikai ir profesionalai jos balsą vadina tokiu, apie kurį svajoja visos indie muzikos vokalistės. Kimbrą jie lygina su tokiomis A lygio merginomis kaip Lorde ar švedų pop muzikos žvaigžde Tove Lo.
Jai tikrai labai patinka sintezatoriai ir ji išmano techninę muzikos išpildymo pusę. Kimbra nebijo būti siejama su popmuzika. Dar ji puiki multi-instrumentalistė, prodiuserė ir dainų autorė. Viename interviu ji sakė: „Populiarioji muzika turi didžiausią potencialą ir galimybes pasiekti mases žmonių. Jei grosi tinkamai, šis žanras gali būti labai sudėtingas ir protingas. Bet jei vadovausiesi tomis pačiomis nuobodžiomis formulėmis, popsas neprivers tavęs mąstyti.“
Naujausią savo albumą „Primal Heart“ pati atlikėja vadina brandžiausiu savo rinkiniu. Tiesa, neieškokite Gotye šiame įraše – jo tikrai jame nėra. Tai dainos, kurios padėjo pereiti per daug išbandymų. Ji nebijo dalintis savo silpnybėmis ir kalbėti apie socialines problemas. Tai dialogas su klausytoju apie skausmą, buvimą moterimi ir asmenines teises, žmogaus rasę ir net suvaržymus. Ji teigia, kad mes visi išgyvename tuos pačius dalykus ir negalime pabėgti nuo realybės.
Jos sąskaitoje – trys soliniai albumai ir galybė projektų su kitais kūrėjais. Ji patikrinta didžiųjų festivalių ir rimtų leidybinių kompanijų. Naujosios Zelandijos muzikos perlas savo stalčiuje turi dainų keliems albumams į priekį ir laikas yra jos pusėje. Gotye, Janelle Monáe, „The Roots“, „Jamiroquai“, Thundercat, „Muse“ vokalistas Mattas Bellamy, Johnas Legendas, „Foster The People“ – tai tik keletas vardų, su kuriais darbavosi Kimbra. Net pats knygos „How Music Works?“ autorius ir „The Talking Heads“ siela Davidas Byrne‘as yra didelis jos talento gerbėjas.
Žinoma, kad ne vienas koncertų organizatorius viliojo Kimbra į Lietuvą. Spalio 1 d. Kimbra pirmą kartą atvyks į Vilnių ir po bažnyčios skliautais pristatys savo naujausią kūrybą. Su niekuo nesupainiojamas ir skaidrus Kimbros balsas, kontrabosas, gitara bei pianinas. Šv. Kotrynos bažnyčioje erdvės ne tiek ir daug – tik 396 sėdimos vietos. Koncerto organizatoriai ragina bilietais pasirūpinti iš anksto. Vietų skaičius itin ribotas. Tik nesakykite, kad neperspėjome. Gal po šio koncerto ir pats Gotye užsimanys aplankyti Lietuvą, kas žino?
Kimbros viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week“. Kas gi daugiau. Liepos mėnesį ši kompanija jums dovanojo tikro roko ir gitarų – „Royal Blood“ ir „Franz Ferdinand“ pasirodymus. Vasarą jie baigia su Connanu Mockasinu ir Father John Misty, ir tai vėl bus garantuotai ryškiausi šiltojo sezono koncertai visame mieste. Jau dabar aišku, kad abu personažai susitiks Vilniuje. Įdomi detalė – Mockasinas iš ten pat kaip ir Kimbra, ir jie gerai pažįsta vienas kitą.