Kaip rašoma organizatorių pranešime, festivalis „Beepositive“ ypatingas ne tik tuo, jog kasmet džiugina savo lankytojus įspūdingais šviesos meno kūriniais, įdomiomis veiklomis, tačiau ir tuo, jog bendradarbiaudamas su užsienio festivaliais, padeda jauniems Lietuvos menininkams tiesti tiltus į tarptautinius festivalius.

Projektas „M4 artists“ ir jo iniciatorės Jurga Marcinauskaitė bei Kotryna Čalkaitė šviesos instaliacijas kurti pradėjo prieš penkerius metus, o pirmąjį darbą eksponavo būtent „Beepositive“ festivalyje 2012 metais.

- Kas paskatino meninių erdvinių instaliacijų kūrėjų „M4 artists“ prekės ženklo susikūrimą?

- „Mes abi esame dizainerės (red. Jurga Marcinauskaitė yra interjero dizainerė, o Kotryna Čalkaitė užsiima ekspozicijų kūrimu bei grafiniu dizainu) ir pirmiausia mus suvedė darbas, – pasakojo K. Čalkaitė. – Veiklos pradžioje kūrėme kartu su bičiuliais Julija ir Gintaru, tad mūsų ketvertui davėme „M4 artists“ vardą. Galiu drąsiai teigti, kad mūsų su Jurga pažintis jau seniai peraugo į draugystę, kurią vienija bendri pomėgiai, noras kurti už ofiso ribų, eksperimentuoti su šviesa, formomis, spalvomis, erdve. Šviesos instaliacijų kūrimas mums yra hobis, laisvalaikio praleidimo forma, saviraiškos galimybė, nestatant savęs į jokius rėmus.“

- Papasakokite, kaip gimsta šviesos meno instaliacijos.

- „Labai svarbus yra pats kūrybos procesas – nuo medžiagų, šviesos šaltinių, konstrukcinių sprendimų ieškojimo iki erdvės ir temos parinkimo instaliacijai. Su kiekvienu nauju kūriniu tobulėjame, išmokstame ką nors naujo, kad ir į rankas paimdamos dar nelaikytą įrankį konstrukcijai montuoti. Kartais valandų valandas trunkantis LED juostų litavimas, laidų jungimas, virvučių rišimas mums tampa tam tikra meditacija. Mūsų kūrybinį ir gamybinį procesą dažnai lydi daug juoko. Dažnai į pagalbą prisijungiantys draugai, tampa juokų ir gerų emocijų generavimo dalimi.“

Jurga Marcinauskaitė bei Kotryna Čalkaitė

- Papasakokite „M4 artists“ kūrybinę patirtį per penkerius veiklos metus.

- „Instaliacijas jau esame kūrę įvairiems kultūros renginiams, tokiems kaip „Panevėžys - Lietuvos kultūros sostinė“, Vilniuje – „Kultūros naktis“ ir „Muziejų naktis“, „Balta naktis“ Vilkaviškyje, Klaipėdos šviesų festivalis, muzikos festivaliai „Sūpynės“, „LoftasFest’2016“, „Braille Satelitte“. Nuo 2012 metų esame ne kartą pristatę savo darbus šviesų festivalyje „Beepositive“. Taip pat, kartu su grupe menininkų atstovavome Lietuvą tarptautinėje festivalio „Beepositive“ bei dar kelių festivalių partnerių organizuotoje Baltijos šalių kūrybinėje stovykloje „Baltic Light Chain“, kurioje susipažinome su tarptautinių renginių kuratoriais, aplankėme ir sudalyvome Gdansko menų bei Talino dizaino savaitės festivaliuose.“

- Kokie su „M4 artists“ susiję ateities planai?

- „Šiais metais „Beepositive“ šviesų festivalyje pristatysime savo interaktyvią instaliaciją, kodiniu pavadinimu „R10K“. Nepasakosime, kaip ji atrodys – atvykite ir pamatykite savo akimis (šypsosi). O ateities projektams kūrybinės energijos mums išties netrūksta! Niekad nenustojame ieškoti naujų idėjų, visuomet laukiame pasiūlymų bendradarbiauti su įvairiais renginiais – esame pasirengę su džiaugsmu griebti į rankas pieštukus ir grąžtus!“

Jurgos Marcinauskaitės bei Kotrynos Čalkaitės kūrybinio dueto „M4 artists“ bei būrio kitų menininkų darbus išvysite jau šį šeštadienį, neatpažįstamai spalio 14-osios vakarui pasikeisiančioje Pilaitės teritorijoje, kur Jūsų laukia neišdildomi įspūdžiai gamtos ir meno prieglobstyje.

Praėjusių metų festivalio akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją