Pasak spektaklio idėjos autoriaus ir choreografo Vyčio Jankausko, tai dvyliktas teatro spektaklis, kuris iš kitų šio teatro spektaklių išsiskiria tuo, jog pagrindinį spektaklio prasminį krūvį kuria netik fizininė šokėjų sąveika erdvėje, bet ir jų žvilgsnių, tiksliau vaizdų, kurie atsiduria jų akiračiuose sankirtos.

Tai įgyvendinti padeda vaizdo projekcijos, kurios tarsi čia ir dabar retransliuoja skirtingus vaizdus, pasaulėvaizdžius, kuriuos tuo metu mato šokėjos.

Spektaklio idėja paremta medicininiu terminu – Akloji dėmė - kuriuo nusakoma kiekvieno žmogaus akies plotyje esanti dėmė, lemianti tai, jog mūsų regėjimo lauke atsiranda sklypelis, kurio visiškai nematome, tačiau vaizduotė nejučiomis užpildo šią regėjimo spragą aplinkinio fono smulkmenomis.

Spektaklio kūrėjai klausia, ar mes savo kasdienybėje dažnai patys nesusikuriame aklųjų dėmių, lemiančių tokį mūsų tikrovės matymą, kuriame atsispindi tik tai, ką norime matyti, o nepageidaujami tikrovės aspektai tarsi yra pašalinami iš mūsų regėjimo lauko. Ir kaip galiausiai tokie pačių susikurti pasaulėvaizdžiai daro įtaką mums ir mūsų tarpusavio santykiams.

Spektaklyje šios idėjos skleidžiasi per dviejų moterų tarpusavio santykius. Šias moteris įkūnija gerai žinomos Lietuvos šiuolaikinio šokio atstovės Giedrė Kirkilytė – Jankauskienė ir Rūta Butkus. Spektakliui video projekcijas kūrė Le Fou, kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Spektaklyje panaudota grupių Raime, Tindersticks, G. H., Colin Stetson & Sarah Neufeld muzika.

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 18 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio ir teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)