Praėjusių metų pabaigoje muziejus kartu su rėmėjais – Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje – ir partneriais – Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti – įgyvendino Holokausto švietimo ir edukacijos projektą. Jo dėka moksleiviams iš Lietuvos regionų buvo suteikta galimybė atvykti į Vilnių, jie dalyvavo muziejaus edukacijose, ekskursijose skirtingose miesto vietose įsikūrusiuose padaliniuose: Samuelio Bako muziejuje, Holokausto ekspozicijoje ir Panerių memoriale, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjusiais metais vykusių mitingų metu tam tikros visuomenės grupės netinkamai interpretavo ir naudojo Holokausto tragedijos simbolius. Tokie veiksmai tik įrodo projektų, edukacinių veiklų ir švietimo trūkumą Holokausto istorijos temomis. Būtent šio projekto dėka muziejus turėjo galimybę į edukacines veiklas, ekskursijas pakviesti ne tik sostinės ar apylinkių gyventojus, bet ir Lietuvos regionuose gyvenančius moksleivius, kurie dažnai neturi galimybės su šeima ar mokykla lankytis Vilniuje, dalyvauti kultūrinėje veikloje, apžiūrėti muziejus. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje apsilankė 22 organizuotos grupės iš skirtingų Lietuvos regionų: Neringos, Pagėgių, Kalvarijų, Viduklės, Voveriškių, Ariogalos, Kelmės, Utenos, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos ir kt.

„JAV ambasada didžiuojasi galėdama paremti Samuelio Bako muziejaus pastangas didinti žinomumą ne tik apie Holokaustą Lietuvoje, bet ir apie Lietuvos žydų paveldą. Galimybė moksleiviams iš visos Lietuvos atvykti aplankyti muziejų ir kitas istorines vietas yra labai svarbus elementas kuriant bei palaikant tolerantišką ir įtraukią visuomenę,“ – teigia JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.

Siekiant įvertinti į edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų efektyvumą, po apsilankymo muziejuje moksleiviai ir mokytojai buvo paprašyti palikti atsiliepimus. Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos abiturientė po apsilankymo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padaliniuose – Samuelio Bako muziejuje ir Panerių memoriale – rašė: „Ši ekskursija mums labai giliai palietė širdį, privertė susimąstyti, kaip šiuo metu mums gyventi gera ir saugu, bei prisiminti visus nužudytuosius Antrojo pasaulinio karo metu. Atmintyje ši ekskursija ir apsilankymas muziejuje išliks dar ilgai…“

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, minėdamas Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kviečia į teminius renginius, ekskursijas ir nemokamai apsilankyti Holokausto ekspozicijoje ir Samuelio Bako muziejuje sausio 27 dieną. Sausio 26 d. 17:30 val. muziejus kviečia į monografijos „Nusikaltimų pėdsakai neišnyksta: masinės žudynės Panerių miške 1941–1944 metais“ pristatymą. Renginyje dalyvaus: doc. Dr. Nerijus Šepetys, dr. Stanislovas Stasiulis, Saulius Sarcevičius ir dokt. Mantas Šikšnianas. Moderatorius – doc. dr. Aurimas Švedas.

12.00 val. Holokausto ekspozicijoje ekskursiją lietuvių kalba ves muziejininkė-ekskursijų vadovė dr. Šarūnė Sederevičiūtė. Turo metu daugiau sužinosite apie vieną tragiškiausių Lietuvos istorijos laikotarpių – Holokaustą. Sekdami ekspoziciją, aptarsite svarbiausius įvykius, vietas, žmones ir jų likimus. 15.00 val. ekskursiją anglų kalba ves muziejaus savanoris iš Austrijos Florian Edlinger.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją