Renginys prasidės 11 valandą, vyks anglų kalba.
Garsaus sociologo bičiuliai siekia populiarinti T. Šanino intelektualinius ir edukacinius pasiekimus ir sugrąžinti jo palikimą gimtajam miestui.
Konferencijoje dalyvaus T. Šanino našlė Šulamit Ramon-Šanin, taip pat bendražygiai, mokiniai, amžininkai: Tomas Venclova, Galina Baranova, Aleksandras Archangelskis, Andrejus Zorinas, Aliona Ledeniova, Viktoras Vachštainas, Ivanas Peškovas, Judith Pallot, Peteris Lindneris, Aleksandras Balfouras ir Aleksandras Nikulinas.
Iškilaus mokslininko, švietimo propaguotojo T. Šanino gyvenimas buvo įspūdingas, dramatiškas, net tragiškas. Sovietai vaikystėje jį su mama ištrėmė į Altajaus kraštą, tėvą – į Sverdlovską, o Vilniuje likusią sesutę ir senelį Paneriuose sunaikino naciai.
Po Antrojo pasaulinio karo T. Šaninas emigravo į Izraelį, tapo nepriklausomybės kovų didvyriu, baigė Hebrajų universitetą Jeruzalėje, Jungtinėje Karalystėje apgynė daktaro disertaciją ir tapo Mančesterio universiteto sociologijos profesoriumi.
Parašė šimtus sociologijos, neformaliosios ekonomikos, agrarinės istorijos ir antropologijos darbų, kurie padarė perversmą šiose disciplinose.
10-ajame dešimtmetyje T. Šaninas įkūrė Maskvos aukštąją socialinių ir ekonominių mokslų mokyklą (MSSES), geriau žinomą kaip „Šaninka“. Mokyklos mokslo laipsnius patvirtino Mančesterio universitetas Jungtinėje Karalystėje.
Tarptautinis Teodoro Šanino fondas įsteigtas 2023-iaisiais Vilniuje mokslininko žmonos ir bičiulių iniciatyva.
T. Šaninui skirta konferencija Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje yra visuomenei atviras renginys.