„Šių metų trienalėje ypatingas dėmesys bus skiriamas Šiaurės, Baltijos šalims ir Lenkijai. Tai šalys, kurių menininkai bene greičiausiai reaguoja į aplink mus ir visame pasaulyje vykstančius įvykius. Tuo metu bendras trienalės tonas bus sutelktas į naujausias ir novatoriškiausias tapybos tendencijas, siekiant suvokti ir konceptualizuoti šiuolaikinės tapybos „dabartiškumą“, parodyti tapybos medijos meninių refleksijų įvairovę ir kismą“, – sako Meda Norbutaitė, menininkė ir pagrindinė Vilniaus Tapybos Trienalės 2024 kuratorė.
Nuo 1969 m. organizuojamas renginys šįmet pritraukė rekordinį, net 50-ties menininkų iš 10 skirtingų šalių skaičių. Pasak M. Norbutaitės, juos vienija gebėjimas atleipti dominuojančią provokatyvią trienalės koncepciją, technikų inovatyvumas bei meninė kokybė.
„Trienalės pavadinimas „Aš čia, ne tam, kad mane toleruotumėte, aš čia tam, kad jus dirginčiau“ atliepia ne tik tai, kokį santykį parodos ir kiti renginiai mėgins sukurti su žiūrovu, bet ir, tam tikra prasme, santykį su savimi. Trienalės metu bus keliamas klausimas, ar tapyba kaip medija atlieka meno funkciją ir paskirtį skatinti kritinį mąstymą, šviesti ir edukuoti“, – kalba pagrindinė Tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės kuratorė.
Pagrindinės Tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės parodos vyks rugsėjo 5 – spalio 27 dienomis Kauno paveikslų galerijoje bei Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir spalio 3 – lapkričio 2 d. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“. Lydinčios parodos „Meno parke“ ir galerijoje „Arka“ žiūrovus kvies, atitinkamai, rugsėjo 5 – spalio 6 ir spalio 11 – lapkričio 10 dienomis.
Visos trienalės metu lankytojai bus kviečiami į ekskursijas, susitikimus su autoriais bei performatyvius pasirodymus įvairiose miestų vietose, rinkti provokatyviausią trienalės kūrinį.