Bene laukiamiausios šių metų festivalio žvaigždės–- pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis pasaulinio lygio atlikėjas, kontraboso Paganiniu tituluojamas Renaudas Garcia-Fonsas drauge su plačiai pripažintu džiazo akordeonistu Davidu Venitucci ir perkusijos meistru Stephanu Caracci, festivalio publikai pristatysiantys projektą pagal Vilniuje gimusio rašytojo, diplomato ir piloto Romano Gary-Ajar romaną „Gyvenimas dar prieš akis“.
Žymus prancūzų kontrabosininkas Renaudas Garcia-Fonsas garsėja virtuoziškumu ir gebėjimu sujungti skirtingas muzikos tradicijas į unikalią garsinę patirtį atmesdamas visas klišes apie šį instrumentą, prie kurio jis pridėjo penktąją stygą, kas liudija jo kūrybiškumą ir siekį peržengti instrumento ribas.
Išskirtinis menininkų tandemas, lapkričio 13 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, iliustruos muzikinį romaną, kuriame džiazas, flamenkas ir viduržemio jūros regiono muzika susilieja nuolatiniame dialoge. Balansas tarp kompozicijos ir improvizacijos yra šio projekto širdis, kur kiekvienas muzikantas prisideda savo vizija ir jautrumu, kurdami nenutrūkstamą ir gyvybingą dialogą.
Pirmasis festivalio koncertas, lapkričio 7 d. Jūsų lauks pažintis su atlikėju iš Nyderlandų Vincentu van Amsterdamu. Aktyvus akordeono atlikimo meno propaguotojas, tyrinėja žavias šio instrumento galimybes bei atveria naują grožio pasaulį atviram klausytojui, atlikdamas sudėtingus klasikinius ir šiuolaikinius kūrinius. Virtuoziškumas jo atlikime tarnauja išraiškai. Koncerte reikia tikėtis visko: klasikinių opusų solidumo, virtuozinės akrobatikos, įtaigios kantilenos. Programoje: C. Philippas E. Bachas, D. Scarlatti, D. Manneke, W. Henderickxas.
Ypatingai gilus koncertas Jūsų laukia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje lapkričio 8 d. Su dideliu malonumu, festivalio organizatoriai pristato atlikėją iš Suomijos Sini Linnea Astrom. Atlikėjos meninei veiklai būdingas atkaklus siekis išreikšti savo instrumentinį balsą ir interpretaciją. Ji ypač domisi šiuolaikine muzika ir bendradarbiauja su kompozitoriais inicijuodama naują repertuarą akordeonui. Koncertas, kurio centre mūsų laikmečio realijų tyrinėjimas per muziką. „Ant išnykimo ribos?“ – klausia atlikėja taip pavadinusi ir koncertą Vilniuje. Koncerto siužetas prasideda nuo liūdesio dėl netekties ir gresiančios klimato kaitos grėsmės, atspindinčios didžiulį bejėgiškumo jausmą, kurį daugelis jaučia kaip individai. Gilinamės į žmonijos kovą siekiant pristabdyti šias jėgas. Ar atsinaujinančioji energija teikia vilties žiburėlį, ar tik pasiduoda gamtos jėgoms? Galbūt drauge atsakymą rasime koncerto metu.
Jau tapo įprasta festivalyje pristatyti jaunus, dar tebestudijuojančius akordeonistus, kurių koncertai visada publikos šiltai priimami ir gausiai lankomi. Tad lapkričio 11 d. koncertų lankytojus pakviesime į pažintį su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros studentais, kurie šiai progai paruošė kruopščiai atrinktą programą. Savo ateitį susieję su profesionalaus akordeono atlikimo menu, tarptautinių konkursų laureatai, produktyvus ir aktyvus jaunimas, koncerte atliks baroko, klasikinės, modernios, virtuozinės muzikos programą akordeonui solo. Veržlumas, virtuoziškumas ir neatremiamas žavesys bus šio vakaro atlikėjų palydovai.
Lapkričio 12 d. svetingai sutiks Energetikos ir technikos muziejus – jame pasirodys nedažnai Lietuvoje girdimas akordeono ir klarneto derinys. 2020 m. susikūręs duetas Agnė Dūkštaitė-Malukienė (akordeonas) ir Ignas Daniulis (klarnetas) šiuolaikinės muzikos scenoje jau spėjo pasirodyti kaip smalsūs, atviri ir profesionalūs atlikėjai. Festivaliui paruošto koncerto raktinis žodis „atspindžiai“ , tai nuoroda į akordeono ir klarneto garsinę sintezę, šiuolaikinės muzikos kalbos dėka įgyjančią savybę abiem instrumentais atspindėti, imituoti vienas kito garsinį lauką. Koncerto programą sudaro išskirtinai pastarųjų trijų dešimtmečių muzika akordeonui ir klarnetui. Skambės lietuvių kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės bei kitų kompozitorių kūriniai, kurių pasaulines premjeras atliks būtent šis ansamblis.
Svarbi sukaktis akordeonui Lietuvoje bus įprasminta menininkų mekoje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje lapkričio 15 d.
Išskirtinė proga išvysti ir išgirsti vienoje scenoje tiek daug akordeonų – neeilinė. Mat šis koncertas skirtas Akordeono specialybės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įkūrimo 65-ečiui bei savarankiškos LMTA Akordeono katedros 10-mečio jubiliejams paminėti.
Tarptautinis akordeono festivalis kviečia į orkestro ir ansamblių fiestą ir žada įsimintiną vakarą. Šventinėmis emocijomis dalinsis jaunosios kartos atlikėjai kviečiantys pasisemti gaivališkos ir aktualios muzikos energijos.
Lapkričio 19 d. Energetikos ir technikos muziejuje – (Un)Seen Trio. Profesionalūs, charizmatiški jauni muzikai – Edgaras Dičpinigaitis, Ruslanas Grimbovskij , Matas Sabaliauskas. Tarptautiniuose konkursuose pelnydami aukščiausius įvertinimus ir apdovanoti pagrindiniais prizais – pirmosiomis vietomis. 2023 m. dalyvavo tarptautiniame projekte Suomijoje, kurio metu ansambliui teko garbė pasirodyti prestižinėje Helsinkio Musiikkitalo koncertų salėje su specialiai šiam renginiui paruošta suomių kompozitorių programa. Na, o debiutuojant Vilniaus festivalyje, ansamblis paruošė preciziškai sudėtingą ir intriguojančią programą.
Šiais metais organizatoriai ypatingą dėmesį skiria jauniems šalies atlikėjams. Tad dar viena įsimintina pažintis jūsų laukia lapkričio 21 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Pažinę akordeonisto Edvino Cilindzo stipriai transliuojamą emociją ir įtaigią interpretaciją, ryškų jaunosios kartos atlikėjo vardą įsiminsite lengvai. Koncerte skambės ne tik aukšto meistriškumo reikalaujantys specialiai akordeonui sukurti opusai, bet ir virtuozinių klasikinių kūrinių transkripcijos akordeonui.
Akordeono festivalio „Vilnius 2024“ baigiamajame koncerte – rokeriškas armonikos siautulys. Ypatingai klausytojų pamilta folk roko grupė iš Švedijos Lars Karlsson Band po septynerių metų pertraukos vėl griaudės Šv. Kotrynos bažnyčioje. Siautulingas vakaras laukia atėjusių lapkričio 22 d. 19 val., kur festivalį uždarys vikingų ketveriukė iš Švedijos, grojanti roką, folk’ą ir dar kažką neapsakomo. Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojanti grupė ne kartą sėkmingai šturmavo Švedijos radijo topų viršūnes, o 2017 m. festivalyje, Lietuvos publikai, tiesiogine ta žodžio prasme – nunešė stogą. Skandinaviško Folkroko grupė, kurioje niekas nedainuoja, o pagrindinis balsas yra virkaujanti ar riaumojanti diatoninė armonika.