Vilniaus Katedros aikštėje 20 val. prasidėsiantis koncertas suteiks galimybę išgirsti gražiausias legendinio miuziklo arijas, atskleidžiančias Lietuvos didvyrių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį. Praėjus dešimtmečiams po lietuvių aviatorių skrydžio per Atlantą nenustoja stebinti S. Dariaus ir S. Girėno drąsa, pagrįsta meile Tėvynei ir artimiesiems.
Jungtis tarp „Lituanicos“ ir „Ambersail“ kelionės aplink pasaulį
Šventinio renginio režisierius Mantas Verbiejus pastebi, kad lietuvių lakūnų skrydis visam pasauliui parodė, kad esant ryžtui ir meilei neįmanomų dalykų tiesiog neegzistuoja, o dar kartą tai įrodė prieš dvylika metų Lietuvos tūkstantmečio proga įvykusi „Ambersail“ kelionė aplink pasaulį.
„Kiekviena karta patiria savų išbandymų ir pagimdo savus didvyrius, kurių asmeninis pavyzdys sutelkia ir įkvepia kitus. Darius ir Girėnas buvo vieni iš tų žmonių, kurie tapo tautos dvasios simboliu. Džiugu, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti puoselėjant vienybės dvasią, toliau išlaikant ir stiprinant mus jungiančias tradicijas. Norėdami, galime ne tik perskristi Atlantą, bet ir apjuosti pasaulį“, – sako M. Verbiejus.
Renginio režisierius taip pat mini, kad kuriant miuziklą „Lituanica“ daug idėjų suteikė S. Dariaus ir S. Girėno testamentas, kuriame jie nuoširdžiai dalinosi, kodėl ryžtasi nežinios kupinam skrydžiui. Šio testamento svarbą ypač jautriai apibūdina Tūkstantmečio odisėjos sumanytojas Raimundas Daubaras.
„Dariaus ir Girėno testamentas didžiulio pasitikėjimo suteikė ir mūsų „Ambersail“ komandai. Mistinis sutapimas, kad prieš išvykdamas į kelionę aplink pasaulį lankiausi Anykščiuose, o ant Puntuko akmens pamačiau testamento žodžius, kurie tik sutvirtino apsisprendimą leistis tolimon kelionėn, – pasakoja R. Daubaras, „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėjos autorius. – Didžiausią įspūdį paliko tai, kad lakūnai turėjo įveikti dar didesnę nežinomybę, tačiau nugalėjo jų noras ir aistra siekti tikslo.“
Stiprinti vienybę saugant tradicijas ir bendrumą kvies LR Prezidentas Gitanas Nausėda
Šiemet Tautiška giesmė vienu metu visame pasaulyje skambės jau tryliktą kartą. „Nevienodi, bet vieningi“ – tokia mintis įprasmins bendrą himno giedojimą šiais metais. Viso pasaulio lietuviai kviečiami kartu pasidžiaugti tautą vienijančiu įkvėpimu, kuriam renginio kulminacijos metu pakvies LR Prezidentas Gitanas Nausėda.
Lietuviai visame pasaulyje, nesvarbu, kas jie yra ir kur gyvena, kokių nuomonių ir pažiūrų laikosi, kviečiami kartu išgyventi sutelkiančią tautos vienybės akimirką, kuriai renginio kulminacijos metu pakvies LR Prezidentas Gitanas Nausėda.
„Valstybės dieną vienu metu visame pasaulyje kartu giedoti Tautišką giesmę – labai prasminga ir svarbi XXI a. gimusi tradicija, kurią, tikiu, perduosime ir ateities kartoms. Himno giedojimas ne tik suvienija mus visus susibūrusius čia ir dabar, bet ir jungia mus su mūsų tėvų ir protėvių kartomis, įkvepia mums drąsos ir ryžto įsipareigoti darbui vardan tos Lietuvos“, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda.
Šiemet Valstybės diena sutampa su karantino pabaiga, tačiau šalies vadovas primena, kad pasibaigė tik vienas sunkios kovos su pandemija etapas, tad turime ir toliau išlikti budrūs, atsakingi, ir toliau turime laikytis nustatytų atsargumo priemonių, branginti tai, kas iki šiol bendromis jėgomis ir solidarumu pasiekta stabdant viruso plitimą.
Šventiniame renginyje Katedros aikštėje koncertuos miuziklo „Lituanica“ kūrybinė grupė, renginio kulminacijos metu – 21 val. Tautišką giesmę lietuviai visame pasaulyje giedos kartu su miuziklo „Lituanica“ atlikėjais ir Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuris bus įsikūręs Valdovų rūmų kieme.
Lietuvos tūkstantmečio proga gimusi tradicija
Tautiškos giesmės giedojimas šiais metais visame pasaulyje vyks jau 13-ą kartą. Pirmąkart iniciatyva buvo įgyvendinta 2009 metais, kai Lietuvos tūkstantmečio proga mūsų šalies buriuotojai su jachta „Ambersail“ apiplaukė pasaulį. Pirmaisiais metais Tautišką giesmę giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje, o per daugiau kaip dešimtmetį liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip Tautiškos giesmės diena.